Tag: shqetësuar

Sa herë që keni ndjesinë e fryerjes së barkut, duhet ta bëni këtë

24/06/2019

Një nga shkaktarët krysorë, që ju ndiheni të fryer dhe të shqetësuar nga gazrat janë: konsumimi i alkoolit, ushqimet e shpejta dhe ëmbëlsirat. Pastrimi adekuat ... Read More

Ky është aplikacioni për foto që po i “çmend” vajzat (video)

06/06/2019

Përdoruesit në Twitter janë të shqetësuar për efektet që mund të ketë një aplikacion i ri për editimin e fotove që po bën “namin”. Aplikacioni ... Read More

Nëna ‘shokohet’ pasi zbulon se ç’ishte shenja në gojën e vajzës së saj

03/06/2019

Një nënë e shqetësuar ishte mbushur me frikë kur e vërejti një shenjë të madhe të zezë në qiellzën e gojës së vajzës së saj.Darian ... Read More

Vuçiq ankohet edhe në Kinë: Jam i tronditur me ‘arrogancën” e Prishtinës

24/04/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se është i shqetësuar në lidhje me parandalimin e Listës Serbe për të marrë pjesë në zgjedhjet në ... Read More

Vjedhja në memorialin “Ibrahim Rugova”, qytetarët të zhgënjyer e të shqetësuar (Video)

18/04/2019

Qytetarët në Istog janë të shqetësuar pas vjedhjes së sistemit të vëzhgimit të kamerave, sistemit të zërimit dhe një pjesë të ndriçimit në objektin memorial ... Read More

PS-UP kërkon largimin e qenve nga hapësirat e UP-së dhe rrethimin e kampusit universitar

14/04/2019

Paqja Studentore e Universitetit të Prishtinës (PS-UP), shprehet e shqetësuar për rastin e studentit, Valdrin Januzi, i cili para pak ditësh u sulmua nga qentë. ... Read More

Vuçiq: Më shqetëson takimi në Berlin

14/04/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodhë aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm ... Read More

Si të largoni stresin brenda pak ditësh

29/03/2019

Nëse jeni vazhdimisht të shqetësuar për diçka, mendja ju qëndron tek ndonjë problem që s’po e zgjidhni, s’keni kohë mjaftueshëm për veten dhe kjo gjë ... Read More

RrGK bën thirrje për njohje dhe respekt për të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

20/03/2019

RrGK e shqetësuar nga akuzat e fundit të pabazuara nga KMDLNJ, bën thirrje për mbështetje të vazhdueshme publike për të mbijetuarat e dhunës seksuale të ... Read More

Ashley Young: Futbollistët janë të rrezikuar, dikush duhet të ndërmarrë diçka

11/03/2019

Kapiteni i Manchester Unitedit, Ashley Young pranon se lojtarët janë të shqetësuar për sigurinë e tyre pas një dite sulmuesësh. Ylli i Aston Villës, Jack ... Read More

Nomofobia, apo frika nga mungesa e celularit është në rritje

11/02/2019

A jeni të shqetësuar kur harroni celularin tuaj në shtëpi? A e keni mendjen vetëm te bateria, kur ajo po mbaron? Atëherë nuk jeni të ... Read More

Pas BE-së edhe OKB e shqetësuar për taksën, thotë se rriti tensionet mes Kosovës dhe Serbisë

06/02/2019

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, tha se është i shqetësuar për tensionet në rritje në mes Beogradit dhe Prishtinës, veçanërisht në pjesën veriore ... Read More