Tag: shqetësuar

Nomofobia, apo frika nga mungesa e celularit është në rritje

11/02/2019

A jeni të shqetësuar kur harroni celularin tuaj në shtëpi? A e keni mendjen vetëm te bateria, kur ajo po mbaron? Atëherë nuk jeni të ... Read More

Pas BE-së edhe OKB e shqetësuar për taksën, thotë se rriti tensionet mes Kosovës dhe Serbisë

06/02/2019

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, tha se është i shqetësuar për tensionet në rritje në mes Beogradit dhe Prishtinës, veçanërisht në pjesën veriore ... Read More

Si të shpëtoni nga era e pakëndshme e trupit

11/01/2019

Nëse jeni të shqetësuar nga djersitja e tepruar dhe era e trupit, këshillat e mëposhtme mund t’ju ndihmojnë. Ka njerëz të cilët djersen tepër, dhe ... Read More

Mbajtja e ditarit – terapi e mirë

02/01/2019

"I dashuri ditar, sot më kanë shqetësuar të gjithë në punë." Pa marrë parasysh se sa ju asocion kjo në ditët adoleshente, psikologët pohojnë se ... Read More

Fekir heziton të vazhdon kontratën, Chelsea e Bayern përgatisin ofertat për francezin

24/12/2018

Menaxhmenti i Olympique Lyonit është i shqetësuar lidhur me refuzimin e bisedimeve të Nabil Fekirit rreth kontratës së re. Me Chelsea dhe Bayern Munchen që ... Read More

Ahmeti, i shqetësuar për ndryshimet kushtetuese

09/12/2018

9 Dhjetor 2018 / 15:22 Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti është i shqetësuar për procesin e ndryshimeve kushtetuese. Në intervistën javore për Radion Evropa e ... Read More

Pochetino: Edhe fansat e Liverpoolit festuan humbjen tonë ndaj Arsenalit

05/12/2018

Bosi i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino thotë se është e qartë se ekipi i tij e ka shqetësuar pjesën tjetër të vendit. Spurs pësuan humbje ... Read More

Gattuso shpreson që lëndimi i Higuainit nuk është serioz

06/11/2018

Lëndimi i Gonzalo Higuain ndaj Udineses ka shqetësuar tifozët e Milanit pasi argjentinasi mund të mungojë ndaj Juventusit. Por, trajneri i kuqezinjve Gennaro Gattuso beson ... Read More

Lopetegui: Merituam të fitojmë ndaj Atleticos, golat do të vijnë së shpejti  

30/09/2018

Trajneri i Real Madridit, Julen Lopetegui nuk është i shqetësuar nga thatësira e golave në ndeshjet e fundit, pasi sipas tij e rëndësishme është që ... Read More

Tregu i drogës, mediat britanike: Shtohet kontrolli i grupeve shqiptare

17/09/2018

Agjencia britanike e Luftës kundër Krimit NCA, është e shqetësuar se grupet kriminale shqiptare kanë krijuar një ndikim të spikatur në radhët e krimit të ... Read More

Drejtues të Ujësjellësit dhe KEK-ut të shqetësuar për Ujmanin

01/09/2018

Drejtuesit e dy kompanive publike, KEK-ut dhe Ujësjellësit Rajonal Prishtina mbeten të shqetësuar nga debati i fundit për shkëmbim të territoreve me Serbinë. Këto dy ... Read More

Mitrovicë e Veriut, burri kanos ish-bashkëshorten, nuk arrestohet

23/08/2018

Gjatë ditës së djeshme në Mitrovicën e Veriut, një femër ka raportuar se është shqetësuar dhe kanosur nga ish bashkëshorti i saj, rom. Kështu thuhet ... Read More