Tag: Shqipëri

Rokadë në FSHF/ Ikën Nurishmi, ja kush do të jetë shefi i ri i garave

24/06/2020

Kampionatet në Shqipëri tashmë kanë një tjetër drejtues. Në Federatën Shqiptare të Futbollit është miratuar një rokadë në sektorin e garave. “Panorama Sport” ka mësuar ... Read More

Blogerja bën deklaratën e fortë: Ministrat e deputetët paguajnë 1500-2000 euro për të kryer një herë marrëdhënie seksuale

10/06/2020

E ndërsa flitej për temën e legalizimit të hapjes së shtëpive publike në Shqipëri ka ka habitur me deklaratën e saj Zhaklin Lekatari. Blogerja e ... Read More

Konfirmohen edhe 29 raste të reja me coronavirus në Shqipëri

28/05/2020

Në Shqipëri, gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me COVID-19 dhe janë konfirmuar edhe 26 raste të ... Read More

Luftë në ring e luftë në jetë/ Koronavirusi trondit sportin. Ish-trajneri i kombëtares së boksit pëson vdekje klinike

23/03/2020

Koronavirusi ka tronditur sportin në Shqipëri. Ish-trajneri i Kombëtares së boksit, Skënder Kurti, është gjendje tepër të rëndë. Fillimisht u raportua se Kurti ishte viktima ... Read More

Me të dashurën në shtëpi duke luajtur shah/ Xheni Karaj rrëfen si e kalon kohën në izolim

14/03/2020

Drejtuesja e LGBTQI në Shqipëri, Xheni Karaj, thuajse si të gjithë këto ditë është në izolim. Në rrjetet sociale ajo rrëfen si e kalon kohën ... Read More

Pas anulimit të koncertit reagon për herë të parë Maluma: Ja vendimi që morëm, jam i trishuar

11/03/2020

Maluma mori vendimin për të shtyrë koncertet në Greqi dhe Shqipëri për shkak të frikës së përhapjes së koronavirusit.Nga Greqia, këngëtari spanjoll tha se ndihet ... Read More

Koncerti i Malumës anulohet për shkak të koronavirusit, ja çfarë do të ndodhë me biletat

09/03/2020

Pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në Shqipëri, koncerti madhështor i këngëtarit me famë botërore Maluma u anulua. Gjatë paradites së sotme u publikua ... Read More

Dori Hibroj: Në Shqipëri muzika është kthyer në biznes, ja si ia kam dalë të veçoj këngët e mia nga produksionet e tjera

03/03/2020

Egla Xhemali – Ajo e ka prekur magjinë e skenave të mëdha në Shqipëri, që para disa vitesh, ku është pikasur për talentin dhe pasionin ... Read More

Manastirliu mbledh Task-Forcën: Shqipëria deri në këto momente s’ka asnjë rast të konfirmuar me Coronavirus 

24/02/2020

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka mbledhur Task-Forcën për Coronavirusin, nga ku deklaroi se në Shqipëri, deri në këto momente nuk ka asnjë rast të ... Read More

Xhensila Pere tregon se si e do burrin: Dua dikë që të më nderë rrobat

07/02/2020

Xhensila Pere ka qenë një nga personazhet më të diskutuar të shtëpisë më të famshme në Shqipëri, ‘Big Brother Albania’, për shkak të transparencës që ... Read More

Koncerti i Maluma-s në Tiranë, ndryshohet çmimi, ja sa do të kushtojë bileta

29/01/2020

Këngëtari me famë botërore, Maluma do të vijë për herë të parë në Shqipëri, për të mbajtur koncert në Tiranë. Koncerti do të mbahet në ... Read More

Eurostat: Tri aktivitetet kryesore që kryejnë shqiptarët në internet

28/01/2020

Në Shqipëri 68.6% e individëve të moshës 16-74 vjeç deklaruan se ishin përdorues të internetit ne tre muajt e fundit. Në Bashkim Evropian sipas Eurostat ... Read More