Tag: shqiperia

Rrëfehet zhigoloja shqiptar: Kam marrë deri 5 mijë euro në natë, ja si e nisa

24/06/2020

Ilir Pjetërnikaj në një lidhje live për emisionin “Shqipëria Live” tregoi eksperiencën e tij si zhigolo. Tashmë 42 vjeç, ai thotë se ka vite që ... Read More

Këta njerëz shkatërrojnë klimën dhe bënë tërmetin në Shqipëri, nëpërmjet fenomenit HARP

15/06/2020

15/06/2020 Alfred Cako konspiracionisti nga Shqipëria ishte mysafirë në emisionin “Kojshia Show”. Në minutën e 43 të emisionit ai foli për fenomenin Harp. Ndiqeni minuten ... Read More

Flirt i ri në showbizzin shqiptar/ Trejsi Sejdini “kthen sytë” nga Noizy

13/05/2020

Trejsi Sejdini prej disa muajsh është larguar nga Shqipëria. Pas përfshirjes së emrit të saj në çështjen e ish-të dashurit, missi vendosi të shkonte në ... Read More

Sidrit Bejleri humb njeriun e afërt: Nuk mund të zhvillojmë ceremoni mortore as siç e do tradita

30/03/2020

Ndërkohë që Shqipëria dhe shtetet e botës po luftojnë ndaj një armiku të padukshëm siç është koronavirusi,këngëtari Sidrit Bejleri ka njoftuar se ka humbur një ... Read More

Graciono e quan “palaço që shet veten për të dalë në televizor”, i kundërpërgjigjet Valeri: Ti je një copë balerini

04/03/2020

Dy ish-banorët e `Big Brother´ Graciano Tagani dhe Valer Kolnikaj të ftuar në emisionin “Shqipëria live”, zhvilluan një debat të ashpër mes tyre. Të pyetur ... Read More

Ish-banori i `Big Brother´ habit me deklaratën e tij: Vajzat e BB kanë përfunduar eskorta

04/03/2020

Ish-banori i `Big Brother´, Valer Kolnikaj i ftuar në “Shqipëria live” u shpreh se shumica e vajzave që kanë qënë në shtëpinë më të famshme ... Read More

Nuk dorëzohet Elvana Gjata/ A do të përfaqësojë këngëtarja një shtet tjetër në Eurosong?

22/01/2020

Pasi nuk mundi ta fitonte  Festivalin e 58 në RTSH, Elvana Gjata është larguar nga Shqipëria. Publiku vijoi të mos fshihte zhgënjimin pasi Arilena do ... Read More

Habit Mariza Ikonomi: Më ofruan 400 mijë lekë të vjetra

10/01/2020

Këngëtarja e dashur për publikun, Mariza Ikonomi e ftuar në emisionin `Shqipëria live´ në Top Channel , tregoi se çfarë I ka ndodhur dikur me ... Read More

Këto janë 14 vendet ku mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të Kosovës

10/12/2019

Shtetet në të cilat Kosova ka drejtë të udhëtojë pa vize, vetëm me pasaportë, janë: Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Serbia, Gambia, Senegali, Ishujt ... Read More

A rrezikohet Shqipëria nga një cunami: Sqaron Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së

26/11/2019

Shqipëria është goditur nga tërmete të fuqishme të cilat shkaktuan edhe viktima. Por, vendi nuk pritet të goditet edhe nga cunamit, pasi nuk ka pasur ... Read More

U shkarkua nga Prishtina, Mirel Josa kërkohet nga Shkëndija

06/09/2019

14:24 | 09/06/2019 Trajneri i njohur nga Shqipëria, Mirel Josa ka përfunduar në radarin e klubit të madh shqiptar nga Maqedonia, Shkëndija, të cilët janë ... Read More

Duka për dy Kombëtare: Edhe Spanja do të vuante po të ndahej Katalonia, si ne nga Kosova

24/06/2019

Duka ka thënë se Shqipëria duhet të bëj edhe më mirë në eliminatore të Europianit, derisa ka thënë se disa nga VIP-at e kanë braktisur ... Read More