Tag: shqiperia

U shkarkua nga Prishtina, Mirel Josa kërkohet nga Shkëndija

06/09/2019

14:24 | 09/06/2019 Trajneri i njohur nga Shqipëria, Mirel Josa ka përfunduar në radarin e klubit të madh shqiptar nga Maqedonia, Shkëndija, të cilët janë ... Read More

Duka për dy Kombëtare: Edhe Spanja do të vuante po të ndahej Katalonia, si ne nga Kosova

24/06/2019

Duka ka thënë se Shqipëria duhet të bëj edhe më mirë në eliminatore të Europianit, derisa ka thënë se disa nga VIP-at e kanë braktisur ... Read More

“Shell” zbulon burime të reja të naftës në Shqipëri (Video)

25/05/2019

Për herë të parë pas shumë dekadash, Shqipëria mund të jetë pranë një zbulimi të rëndësishëm nafte. Testimi i shumëpritur gjigantit ndërkombëtar “Shell”, në pusin ... Read More

Vajzat nga Shqipëria që u martuan në Kosovë, tregojnë historitë e tyre të dashurisë (Video)

22/05/2019

Shumë vajza nga Shqipëria dashurinë e jetës së tyre e kanë gjetur në Kosovë, duke u bërë kështu nuse kosovare. Historitë e tyre të dashurisë ... Read More

Sarandë, 60 jahte turistike në muajt e parë të këtij viti

20/05/2019

Shqipëria është shndërruar dhe në vendin e turizmit elitar ku portet e Shqipërisë po mirëpresin kroçerat luksoze me turistë të huaj që vizitojnë vendin tonë ... Read More

Ambasada e Shqipërisë organizon një ngjarje të veçantë për femrat shqiptare të martuara në Kosovë (Video)

17/05/2019

Shumë femra të martuara nga Shqipëria në Kosovë, do të rrëfejnë historitë e tyre, në një organizim të veçantë nga ambasada e Shqipërisë në Prishtinë. ... Read More

Meta: Për interesa okulte nuk ka pse Shqipëria të shkojë në konfrontim

17/05/2019

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi se për interesa tërësisht egoiste dhe okulte Shqipëria po shkon drejt konfrontimit nëse përgjegjësit nuk i thërrasin mendjes. “Pas 22 vitesh, ... Read More

Shqipëria në zi, sot i jepet lamtumira majorit Klodian Tanushi

16/05/2019

Shqipëria do të mbajë sot zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në ... Read More

Basha: Ora e Shqipërisë evropiane po afron

11/05/2019

“Shqipëria si gjithë Evropa. Me këtë ëndërr jemi mbledhur dhe kemi bërë hapa përpara”, deklaroi sot kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke folur në ... Read More

Media franceze: Shqipëria e thesareve arkeologjike, biodiversitetit dhe gastronomisë

11/05/2019

Thesaret arkeologjike, biodiversiteti i ruajtur dhe gastronomia janë disa nga arsyet pse Shqipëria është një destinacion i favorshëm turistik, shkruan 20minutes.fr. ”Që nga hapja e kufijve ... Read More

​Basha: Pa PD-në nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor

10/05/2019

“Me të vërtetë ka mbaruar dhe duhet të mbarojë që Shqipëria të bëhet si Evropa. Evropa e ka dëgjuar thirrjen tuaj që buçet nga çdo ... Read More

Meta: Shqipëria mbështet përpjekjet e Kosovës

09/05/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria do të mbështesë përpjekjet e institucioneve të Kosovës për t’u riangazhuar në dialogun me Serbinë. Meta ... Read More