Tag: Shqipërisë

Barazim i vakët ndaj Kazakistanit, Berisha: Duhet të fitonim të paktën 3-0. Me këtë shpirt të shkojmë edhe …

11/10/2020

Është mbyllur në barazim pa gola sfida mes Kazakistanit dhe Shqipërisë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Një performancë jo bindëse për të besuarit e ... Read More

Kallaku, Doka dhe Molla vijnë për herë të parë, Reja fton dhe dy lojtarë të Lokomotivës së Zagrebit. Ja lista e plotë

03/10/2020

Trajneri i Shqipërisë Edoardo Reja ka thirrur 29 futbollistë për ndeshjet e kombëtares kuqezi në muajin në tetor. Ashtu siç ishte paralajmëruar, janë grumbulluar për ... Read More

Tirana shkëlqen në Champions. 2-0 kundër Dinamo Tbilis, kampionët e Shqipërisë në raundin tjetër

19/08/2020

Tirana ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e saj në Champions League. Kampionët e Shqipërisë siguruan biletën për në raundin e dytë eliminator, ... Read More

Finalja e Kupës, FSHF befason me kërkesën: Të marrim shembull Francën, tifozët…

01/08/2020

Tirana dhe Teuta do të përballen të dielën për finale e Kupës së Shqipërisë, sfidë kjo e cila është planifikuar në orën 20:00 në stadiumin ... Read More

Zaho bën 6 vjeç, Linda Rama publikon foton e veçantë me kryeministrin dhe të birin

25/07/2020

Zaho Rama, djali i vogël i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama feston sot ditëlindjen, teksa mbush 6 vjeç. Ka qenë e ëma, Linda Rama që ... Read More

De Biazi i rikthehet punës si trajner, emërohet në krye të pankinës së Azerbajxhanit

11/07/2020

Pas 3 vitesh, Xhani de Biazi i rikthehet punës si trajner. Kështu, nga sa mësohet ish-trajneri i Shqipërisë do të drejtojë kombëtaren e Azerbajxhanit. Emërimi ... Read More

Zbardhet lista e hetimit për ndeshjen Bylis-Tirana, ja 5 futbollistët që do merren në pyetje

08/07/2020

Kanë hyrë në një fazë të re hetimet për gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë, Bylis-Tirana (2-1). Komisioni i Etikës në Federatën Shqiptare të ... Read More

Nisin hetimet për trukim, Bylis dhe Tirana tashmë rrezikojnë shumë. Oficeri i integritetit bën dosjen

04/07/2020

Pasi ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës u etiketua si shumë e dyshimtë, ka reaguar zyrtarisht Federata Shqiptare e ... Read More

Përcaktohen gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë/ Teuta sfidon Kukësin, Tirana “peshkon” Bylisin

26/06/2020

Kupa e Shqipërisë do të finalizohet më 2 Gusht. Shorti i hedhur sot në ambiente e FSHF-së përcaktoi dhe dy çiftet e fazës gjysmëfinale të ... Read More

Anomalitë e Kupës, kur FSHF e trajton si pronë private. Evitohet shorti sistematikisht dhe premio si në vitin 2002

11/06/2020

Sot do të luhen ndeshjet çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Një trofe i cili për nga rëndësia është i dyti në vendin tonë, por për ... Read More

Fotot/ Muzikë dhe gjimnastikë në ballkon, shihni si e kalon Ardi Daullxhiu me gjithë fqinjët karantinën

05/04/2020

Edhe Durrësi ashtu si pjesa tjetër e Shqipërisë është prej javësh në karantinë. Por duket se banorët e kësaj lagjeje kanë vendosur ta shijojnë edhe ... Read More

Jozefina rrëfen historinë e trishtë: Kur po lindja vajzën, te rruga po kalonte arkivoli i babait tim

08/01/2020

E ftuar në emisionin `Rudina´ pasditen e sotme, ish-kryetarja e parlamentit të Shqipërisë, Jozefina Topalli ka zbuluar detaje që nuk i dinim më parë. Para ... Read More