Tag: Shqiprim

Arifi: Ramush Haradinaj e ka treguar veten karshi Preshevës me projekte financiare (Video)

11/04/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi, ka shprehur kritika ndaj Shqipërisë për mos-mbështetje financiare ndaj projekteve në Luginën e Preshevës. Arifi, në “Debat Plus” ... Read More

Arifi: Ish-kryetari i Preshevës i dha mirënjohje Vuçiqit edhe pse ky e hoqi lapidarin e UÇPMB-së (Video)

10/04/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi, ka akuzuar rëndë ish-kryetarin e kësaj komune, Ragmi Mustafa duke e quajtur edhe “budalla”. Arifi, në “Debat Plus” ... Read More

Kryetari i Preshevës: Po punojmë që pas zgjedhjeve parlamentare në Serbi, shqiptarët të kenë një grup parlamentar (Video)

10/04/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se po punohet që klasa politike shqiptarë në Luginën e Preshevës të unifikohet dhe të shkohet ... Read More

Arifi u tha deputetëve gjermanë: Lugina duhet t’i bashkohet Kosovës

02/04/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në takimin me dy deputetë gjermanë ka thënë se është kundër shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, ... Read More

Shqiprim Thaçi, kandidat për Parlamentin Evropian (Foto)

26/03/2019

Shqiprim Thaçi është kandidat në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Ai kandidon në Belgjikë, në listën e ekologjistëve. Një të shtune në vitin 2009, Shqiprim Thaçi ... Read More

Arifi: Nuk e pranojmë bashkimin e pjesërishëm të Luginës me Kosovën (Video)

12/03/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se qëndrimi i tij në raport me ndryshimin e kufijve të Kosovës është realist. Arifi, në ... Read More

Arifi thotë se Lugina dëshiron bashkimin me Kosovën, por pa copëtim territoresh (Video)

23/01/2019

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi ka përsëritur edhe një herë dëshirën e qytetarëve të Luginës që të bashkohen me Kosovën. Ai gjithashtu është shprehur optimist ... Read More

Shqiprim Arifi: E përkrahim taksën, por ky vendim i ka dëmtuar bizneset e Luginës (Video)

23/01/2019

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për zhvillimet e fundit politike në Preshevë, për vendosjen ... Read More

Hoxhaj takon kryetarin e Preshevës, flasin për dialogun Kosovë-Serbi dhe të drejtat e shqiptarëve në Luginë

10/01/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Prishtinë, kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi me të cilin kanë diskutuar për zhvillimet e fundit rreth dialogut ... Read More