Tag: shqiptare

Rrëfehet aktori i filmave aksion: Nuk ngjasoj me rolet e mia Jakup Muja: Karriera ime si aktor në Gjermani

19/09/2020

“Artistët shqiptarë kanë pak mbështetje” Me profesion aktor dhe po korr shumë suksese në shtetin gjerman. Jakup Muja, djaloshi kosovar vjen në një rrëfim ku ... Read More

U kap në makinë me armë, Fjolla Morina 4 ditë më parë mori dhuratë nga i dashuri ‘Audi Q7’

19/09/2020

Paraditen e sotme këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina u arrestua në Morinë pasi në çantën e saj është gjetur një armë zjarri. Këngëtarja po ... Read More

Emina Cunmulaj poston foto me baltë në duar nga Mali i Zi: Kjo është toka jonë

13/09/2020

Modelja e njohur shqiptare Emina Cunmulaj, e cila prej vitesh jeton në SHBA gjithmonë tregon me krenari origjinë e saj. Prej disa javësh, ajo ndodhet ... Read More

 Modelja e njohur bëhet nostalgjike për ditëlindje: Pikërisht në këtë ditë 18 vite më parë…

12/09/2020

Modelja e njohur shqiptare Emina Cunmulaj feston sot 36 vjetorin e lindjes.  Këtë e bëri me dije vetë modelja përmes një postimi  në Instagram, ku ... Read More

Ja shteti që ka më shumë shqiptarë se sa vetë Shqipëria

08/09/2020

Edhe pse të gjithë mendojmë që në Shqipëri jetojnë më së shumti shqiptarë në botë, atëher jemi gabim, shkruan InfoKosova. Në një video të publikuar ... Read More

Dhurata Dora prek famën ndërkombëtare, këngëtarja bëhet imazhi i markës së famshme botërore

06/09/2020

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dhurata Dora, është bërë imazhi promovues i markës së njohur botërore të atleteve, “Puma”.Ajo ka realizuar disa fotografi me atletet e ... Read More

Pas ndarjes nga politikani kosovar, reagon Adrola Dushi: S’kam menduar kurrë ta lë SHBA

29/08/2020

Bukuroshja shqiptare, Adrola Dushi ka reaguar pas lajmeve që kanë qarkulluar së fundmi se është ndarë nga politikani dhe biznesmeni Albin Gashi. Lidhur me këtë ... Read More

Publikohet fotoja, ky është deputeti shqiptar që shoqëron këngëtaren Tayna në Amerikë

29/08/2020

Tayna është një repere e njohur shqiptare që brenda një kohe shumë të shkurtër arriti të futet fuqishëm në tregun muzikor dhe është tepër e ... Read More

Media serbe gjen shkakun e lojës së dobët së Crvena Zvezdës kundër Tiranës: Po digjeshin nga gazetaret bukuroshe shqiptare

26/08/2020

Prania e gazetareve dhe vajzave bukuroshe shqiptare në stadiumin “Air Albania” duket se ka qenë një arsye se pse lojtarët e  Crvena Zvezdës nuk kanë ... Read More

Prestigjozja greke shkruan për pushimet e Rita Orës, nuk “harron” origjinën shqiptare të këngëtares

25/08/2020

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ndodhet me pushimeve në Korfuz me shoqërinë dhe të dashurin e ri, Romain Gavras. Origjina e të dashurit ... Read More

Tërheqja e Mavrajt nga Kombëtarja, Duka: Lajme të tilla janë gjithmonë prekëse, jam krenar për djem si Mërgimi

23/08/2020

Armand Duka, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, përmes një postimi në faqen zyrtare, ka reaguar pas vendimit të Mërgim Mavrajt për t’u tërhequr nga ... Read More

Emina Cunmulaj shqiptare 100%, ja çfarë i bën vajzave për drekë

18/08/2020

Emina Cunmulaj gatuan ushqime tradicionale shqiptare. Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj asnjëherë nuk e ka harruar vendin prej nga vjen.Madje nuk i ka harruar ... Read More