Tag: shqiptarët

Mesazhet dhe këshillat e personazheve publikë se si të luftojmë koronavirusin

12/03/2020

Egla Xhemali – Ka ditë që shqiptarët po përjetojnë ankthin e ardhjes së koronavirusit. Shumica e njerëzve kanë ndërprerë aktivitetet dhe kanë zgjedhur vendet e ... Read More

Çfarë i ndodh organizmit nëse nuk konsumoni kos, djathë dhe qumësht

19/12/2019

Shqiptarët janë shumë të apasionuar pas produkteve të bulmetit, në veçanti djathit që nuk mungon kurrë në asnjë vakt.Megjithatë ka njerëz që heqin dorë nga ... Read More

Emina Çunmulaj krenare me komunitetin shqiptar në Michigan

30/11/2019

11:49 | 11/30/2019 Foto: Instagram Edhe bashkatdhetarët në Amerikë, po ndihmojnë shqiptarët në Shqipëri. Modelja Emina Çunmulaj ka publikuar një fotografi, në të cilën shihen ... Read More

Mario bëri të gjithë shqiptarët krenarë me këtë veprim

25/10/2019

21:01 | 10/25/2019 Mario Dedivanovic bëri të gjithë shqiptarët krenarë me një veprim. Mario Dedivanovic është njëri ndër grimerët shqiptarë që njihet në të gjithë ... Read More

Kush është eurodeputetja Arba Kokalari, mbesa e Musine Kokolarit?

27/05/2019

Shqiptarët morën një lajm të mirë këtë të hënë. Arba Kokalari, 32 vjeç, shqiptare, u zgjodh si eurodeputete në parlamentin europian. Me një shqipe të ... Read More

Rama nuk do që mes Shqipërisë, Kosovës, Malit të Zi, Maqedonisë e Serbisë të ketë kufi

13/05/2019

Shqiptarët në Shqipëri dhe Kosovë janë vëllezër që tani jetojnë në dy vende të ndryshme dhe duhet të bashkohen, tha kryeministri shqiptar Edi Rama. Në ... Read More

Bebe Rexha ndihet e ‘ofenduar’ nga komentet e shqiptarëve: Duhet të shprehim më shumë dashuri

11/05/2019

12:16 | 11 Maj 2019 12:16 | 11 Maj 2019  Bebe Rexha kishte për të thënë diçka për shqiptarët përmes disa videove. Bebe Rexha ka ... Read More

Shqiptarët, populli i katërt më i stresuar në botë (Video)

28/04/2019

Përveçse një nga popullsitë më të varfra të Evropës, shqiptarët rezultojnë të jenë ndër popujt më të stresuar në botë. Një sondazh i fundit i ... Read More

Sela: Shqiptarët u shprehen qartazi, janë të pakënaqur

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T22:04:54+02:00 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela,  në një konferencë për shtyp së bashku me aleatin e tij të Besës, Bilal Kasami dhe ... Read More

Ziadin Sela: Të votojmë për shtet juridik, për shtet për të gjithë

21/04/2019

S A 2019-04-21T13:09:40+02:00 Kryetari i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela pret zgjedhje të drejta dhe demokratike, të cilat, sipas tij, janë mjaft të rëndësishme për ... Read More

21 shqiptarë do garojnë në zgjedhjet lokale të Italisë

20/04/2019

Jo vetëm në Belgjikë e Zvicër, por shqiptarët vijojnë të bëhen aktivë në jetën politike edhe në vendet e tjera. Shqiptaret Eva Meksi dhe Uljana ... Read More

Sela: BDI-ja ka cilësitë e një diktature

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T22:29:50+02:00 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat, i pyetur për zërat që qarkullojnë në media ... Read More