Tag: shqiptarja

Gerarta Ballo, shqiptarja e parë që kandidon për Parlamentin Evropian në Itali

22/05/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Gerarta Ballo është shqiptarja e parë që kandidon për Parlamentin Evropian në Itali. Përmes një shkrimi në ... Read More

Shqiptarja Allmira Salloviq thyen tabutë, bëhet femra e parë zjarrfikëse në Mal të Zi (Video)

14/05/2019

Shqiptarja Almira Salloviq nga Ulqini,  është femra e parë zjarrfikëse në Mal të Zi.  Ajo ka thënë se kjo punë e ka bërë më të ... Read More

Aktorja e ‘Hollywood’-it e mahnitur me performancën e Ava Max

12/04/2019

Ava Max është shqiptarja tjetër që po ngritet në shkallët e suksesit çdo ditë. Ava Max së fundi ishte e ftuar në emisionin e njohur ... Read More

Këngëtarja e njohur shqiptare performon në “The Ellen Show”

11/04/2019

E fundit e cila shpërtheu në tregun ndërkombëtar është edhe shqiptarja, Ava Max. “Sweet but Psycho” ishte kënga e cili arrit të ngrinte në majë ... Read More

Për të kanë shkruar mediat në Zvicër – Ngjyrat e Ajkunes të preferuarat për flokët e yjeve shqiptare Taynas, Dhuratës, Kidës dhe Rinës

21/02/2019

Është shqiptarja e parë që ka sjellë linjën personale të ngjyrave të flokëve dhe buzëkuqeve. Ajkune është personazhi shqiptar që po bën bujë në Zvicër ... Read More

Haradinaj për suksesin e Lipës në “Grammy Awards”: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

11/02/2019

Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia ... Read More

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

11/02/2019

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Bukuroshja jonë fillimisht ... Read More

Dua Lipa shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton një çmim “Grammy”

11/02/2019

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me një çmim “Grammy”. Mbrëmja më e ... Read More

Dua Lipa fton fansat ta votojnë në Brit Awards 2019: Po konkurroj me vetveten

05/02/2019

Dua Lipa është shqiptarja më e suksesshme gjatë vitit të kaluar në rrafshin ndërkombëtar të muzikës. Ajo ka marrë një numër të çmimeve gjersa ka ... Read More

Gashi i reagon Bebe Rexhës: Ftojeni edhe Njomzën për bashkëpunim, kur ju tregova për Ava Max ju qëndruat heshtur

29/01/2019

Që kur shqiptarja me famë ndërkombëtare Bebe Rexha, u bëri ftesë të hapur patrioteve të saj: Rita Ora, Dua Lipa e Ava Max për bashkëpunim, ... Read More

Klipi i shqiptares Ava Max që u ngjit në majat e top listave ndërkombëtare shkakton nxitje, reagojnë Avokatët e Shëndetit Mendor

23/01/2019

Shqiptarja Ava Max gjendet në krye të top listave britanike me këngën e saj të fundit, shumë të suksesshme “Sweet but psycho”. Megjithatë, këngëtarja 24-vjeçare ... Read More

Shqiptarja humb jetën, në Amerikë kërkohen fonde për sjelljet e kufomës në atdhe (Foto)

02/11/2018

Shqiptarja 25 vjeçare Klivja Caci humbi jetën gjatë një aksidenti automobilistik në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA). Ngjarja ndodhi pasi makina e saj u ... Read More