Tag: shqyrtuar

Opozita bashkohet rreth mocionit për rrëzimin e Qeverisë “Haradinaj”

21/05/2019

Partitë politike opozitare, gjatë kësaj jave, do të takohen për të shqyrtuar mundësinë e inicimit të një mocioni të mosbesimit për Qeverinë aktuale të drejtuar ... Read More

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

15/05/2019

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është ... Read More

Yjet rrëmbejnë vëmendje në premierën e “Game of Thrones”

13/04/2019

Yjet e 'Game of Thrones' kanë dalë për të shqyrtuar sezonin e tetë në Waterfront Hall në Belfast, në Irlandën e Veriut. Yjet nga seria ... Read More

Përfundon mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

11/04/2019

Kryesia e Kuvendit është mbledhur për të shqyrtuar kërkesën e 41 deputetëve për seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar për zbrazjen e Kosovës nga të ... Read More

“Ekstradimi”, Ministria e Drejtësisë shqyrton dosjet e shtetasve turk

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T15:07:22+02:00 Ministria e Drejtësisë është duke shqyrtuar 15 dosjet e shtetasve të Turqisë, të dyshuar nga autoritetet në Ankara si anëtarë të organizatës FETO ... Read More

VMRO-ja mbledh Komitetin Ekzekutiv, diskuton për zgjedhjet

27/01/2019

Kryesia e ngushtë e VMRO-DPMNE-së mblidh sot në një mbledhje të jashtëzakonshme për të shqyrtuar zhvillimet e fundit politike në vend të ndërlidhura me zgjedhjet ... Read More

Qeveria e Shqipërisë mbledhje të posaçme për kërkesat e studentëve

26/12/2018

Këshilli i Ministrave i Qeverisë shqiptare është mbledhur sot për të shqyrtuar 8 kërkesat e studentëve dhe dokumentin e punës mbi Paktin për Universitetin. Kryeministri ... Read More

Kuvendi sot mban seancë të jashtëzakonshme për dialogun

15/12/2018

Sot në orën 10:00 takohet kryesia e Kuvendit të Kosovës për të shqyrtuar kërkesën e 42 deputetëve për mbajtje të seancës së jashtëzakonshme. Siç njofton ... Read More

Kuvendi të martën mban seancë të jashtëzakonshme

12/11/2018

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës ka shqyrtuar sot kërkesën e kryeministrit Ramush Haradinaj, për seancë të jashtëzakonshme. Kryesia vendosi që konform kërkesës, Kuvendit ... Read More

Kërkohet seancë e jashtëzakonshme për dështimet në politikën e jashtme

07/11/2018

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të takohet sot për të shqyrtuar kërkesën e 42 deputetëve për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme, lidhur me “dështimet ... Read More

Serbët kërkojnë që Vidovdani të futet në kalendarin e festave zyrtare

17/10/2018

Komisioni për Administratë Publike, ka shqyrtuar në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për festat zyrtare në Kosovë. Lista Serbe ka kërkuar që ... Read More

Miratohet projektligji për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së

08/10/2018

Komisioni parlamentar për Arsim sot ka shqyrtuar në parim Projektligjin nr.06/L-093 për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së. Deputetët duke vlerësuar lart dhe mjaft ... Read More