Tag: Shtabi

Mickoski: Kemi fituar, pranvera maqedonase po vjen

21/04/2019

  Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski nga shtabi i VMRO-DPMNE-së ka shpallur fitore në zgjedhjet presidenciale. “Kemi fituar dhe kjo është fitore e gjithë juve ... Read More

Duka shpall fitore në Dibër

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T21:49:35+02:00 Sipas informacioneve fillestare nga Shtabi zgjedhor i degës së Dibrës së BDI-së, kandidati i kësaj partie, Hekuran Duka është kryetari i ri i ... Read More

Gjenerali i NATO-s: Ushtria e Kosovës nuk po ndodh në mënyrën dhe kohën që ne dëshirojmë

09/03/2019

Gjeneral-lejtnant Christian Juneau, zëvendëskomandant i Komandës së Forcave të Bashkuara në Napoli, Shtabi i NATO-s, fton të gjithë në Kosovë të përmbahen nga veprimet provokative, ... Read More