Tag: shtabit

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Malit të Zi, viziton Kosovën

27/05/2019

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Malit të Zi, Dragutin Dakic pritet me ceremoni ushtarake sot në Ministrinë e Mbrojtjes. Dakic ... Read More

Shefi i Shtabit i ushtrisë letoneze: Zarife Hasanaj humbi jetën përpara stërvitjes

07/05/2019

Leitnant Gjenerali Leonids Kalnins, shefi i shtabit i ushtrisë në Letoni, në një intervistë telefonike ka treguar rrethanat e incidentit të rëndë në Kamp Adazi, ... Read More

Shefi i Shtabit te Përgjithshëm të FA, tregon e si vdiq efektivja dhe u plagosen dy pjesëtarë të tjerë në Letoni

06/05/2019

Shefi i Shtabit te Përgjithshëm, gjeneral Bardhyl Kollçaku ka dhenë sot detaje për ngjarjen e rende te ndodhur ne Letoni, teksa gjate procesit të asgjësimit ... Read More

Vazhdojnë të vijnë ftesat nga Specialja për ish pjesëtarët e UÇK-së

27/04/2019

Njëri nga udhëheqësit e Njësisë Speciale të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Mendim Daka, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale, i cili më ... Read More

Kiracovski: Presim fitoren e Pendarovskit

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T21:35:21+02:00 Shefi i shtabit të kandidatit për president Stevo Pendarovski, Aleksander Kiracovski tha se pas numërimit të më shumë se gjysmës së vendvotimeve, sipas ... Read More

Kiracovski: Zgjedhje skandinave, ashtu siç i ka hije një shteti demokratik

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T20:05:39+02:00 Shefi i shtabit të kandidatit për president Stevo Pendarovski, Aleksander Kiracovski tha këto zgjedhje kaluan ashtu siç i ka hije një shteti demokratik. ... Read More

Haliti: Filmimet për marrjen e kufirit në Koshare u bënë dy javë pas hyrjes së NATO-s (Video)

17/04/2019

Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Xhavit Haliti, ka thënë se xhirimet që qarkullojnë në internet për marrjen e kufirit shqiptaro-shqiptar janë bërë dy ... Read More

Haliti: Në Koshare po del se nuk ka pasur ushtarë, por vetëm komandantë! (Video)

17/04/2019

Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Xhavit Haliti, ka thënë se Beteja e Koshares ka qenë marrëveshja më e mirë që kanë arritur dy ... Read More

NATO, sot në Shkup do të mbahet Dita e Hapur e Ushtrisë

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T08:16:54+02:00 Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sekerinska dhe shefi i shtabit të përgjithshëm Vasko Gjurçinovski do të marrin pjesë në Ditën e hapur ... Read More

Thaçi, Veseli e Lushtaku mblidhen në Burojë, festojnë lirimin e Sylejman Selimit

26/01/2019

Paneli për lirim me kusht dje ka liruar nga burgu, ish-komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi. Lirimi i tij, ... Read More

Maurizio Sarri mund të shkarkohet në fund të sezonit

25/01/2019

E ardhmja e Maurizio Sarrit në krye të shtabit teknik nuk është më e sigurt. Strategu italianit i është dhënë ultimatum që të fitojë një ... Read More

Viti 2019 e gjeti Sylejman Selimin jashtë dhomave të burgut

02/01/2019

Ish-komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sylejman Selimi, viti 2019 e ka gjetur jashtë ambienteve të burgut ku ai kishte qëndruar. Selimi për festen ... Read More