Tag: shtator

Honor Band 5 mund të lansohet së bashku me Honor 9X

07/07/2019

Honor Band 4 është lansuar në shtator të vitit të kaluar dhe së shpejti mund të bëhet me pasardhës i cili do të mund të ... Read More

15 muaj burg për tentim vrasje

17/05/2019

Gjykata Themelore në Pejë ka shpallur fajtor D.M për tentim vrasjen që ka ndodhur më 11 shtator 2018 në Pejë. Sipas njoftimit për media, D.M ... Read More

Angli – Kosovë, vendoset se në cilin stadium do të zhvillohet ndeshja?

03/04/2019

Anglia dhe Kosova do ta zhvillojnë ndeshjen e parë më 10 shtator të këtij viti. Anglia dhe Kosova do të përballen në kuadër të kualifikimeve ... Read More

Thënie nga Idris Elba që tregojnë se konkurrent e keni vetëm vetveten

21/03/2019

I lindur me 6 shtator të vitit 1972, Idris Elba është një aktor brilant britanik, këngëtar dhe DJ. Nëse jeni adhurues i filmave me heronj, ... Read More

Largohet nga puna Ramie Kurtishi, emërohet drejtor i ri në shkollën ekonomike në Tetovë

19/02/2019

19 Shkurt 2019 / 14:45 Shkolla e mesme ekonomike 8 shtator i në Tetovë, tanimë me drejtor të ri. Drejtoresha e shumë përfolur për rastin ... Read More

Hailey: Martesa dhe bashkëjetesa janë të frikshme

17/02/2019

Manekinia Hailey Baldwin në shtator të vitit të kaluar në një ceremoni private në Neë York, u martua me Justin Bieber. Ndërsa tash ka thënë ... Read More

Justin dhe Hailey Bieber e anulojnë dasmën për të tretën herë

23/01/2019

Justin Bieber dhe Hailey Baldwin (tash Bieber) janë martuar zyrtarisht në shtator të vitit të kaluar, mirëpo e kanë anuluar edhe për të tretën herë ... Read More

Bankat shënuan një fitim rekord prej 124 milionë euro në nëntë muaj

23/12/2018

23 Dhjetor 2018 / 15:01 Bankat në Maqedoni deri në shtator të këtij viti kanë realizuar tatim në fitim në vlerë prej 7.6 miliardë denarë ... Read More

Përfaqësuesja U-14 në basketboll pjesë e turneut ndërkombëtar në Rumani

18/12/2018

Pas turneut ndërkombëtar në Sofje të Bullgarisë që është organizuar në muajin shtator në kuadër të projektit të FIBA Evropës për Zhvillim të Gjeneratave të ... Read More

Përfundon aksioni, largohen 803 deponi ilegale mbeturinash

15/12/2018

Fushata tre mujore për pastrimin e Kosovës, e filluar më 15 shtator, ka përfunduar sot pas 3 muajve të aktiviteteve të shumta në tërë Kosovën. ... Read More

Meryl Streep në moshën 70-vjeçare do të bëhet gjyshe për herë të parë

12/12/2018

Meril Streep në shtator festoi 40 vjetorin e martesës me bashkëshortin, 71-vjeçarin Don Gamer dhe tani ata kanë një arsye tjetër për të festuar. Vajza ... Read More

109 vjet më parë u mblodh Kongresi i Elbasanit

02/12/2018

109 vjet më parë, nga data 2-9 shtator 1909, në qytetin e Elbasanit u zhvillua një ngjarje e shënuar në historinë e arsimit, shkollës e ... Read More