Tag: shtatorit

Testohen për qëndrueshmëri fizike, iPhone 11, 11 Pro dhe 11 Pro Max

25/09/2019

Kur e prezantua në fillim të shtatorit, për këta iPhone të ri, zyrtarët e Apple thanë se janë të fortë dhe të qëndrueshëm. Që të ... Read More

Historia e fotografisë më kontraverse të 11 shtatorit 2001

11/09/2019

Një fotografi e realizuar në Shtetet e Bashkuara përgjatë sulmeve të 11 shtatorit (2001), të udhëhequra nga grupimi terrorist Al Kaeda, dëshmon se si një ... Read More

Fotografi ekskluzive të dizajnit final të ‘iPhone 11 Max’

29/04/2019

Megjithëse 5 muaj gjithsej larg eventit të shtatorit, një analist teknologjik ka arritur të marrë disa pamje ekskluzive të modelit ‘iPhone 11 Max’.Sipas Ming-Chi Kuo, ... Read More

Rriten pensionet për 1,8 për qind

03/10/2018

Pensionet e shtatorit që pensionistët do të marrin në tetor do të jenë më të larta për 1,8 për qind konform harmonizimit të pensioneve për ... Read More

Në mesnatë fillon heshtja për referendumin

27/09/2018

27 Shtator 2018 / 16:39 Në mesnatë fillon heshtja në prag të referendumit të 30 shtatorit. Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka shpërndarë materialet zgjedhore, përfshirë ... Read More

(VIDEO) “ISHIM NJEJTË ME ESTONINË, POR NE NGECËM”, OSMANI: REFERENDUMI DO TË REFLEKTOJË NË XHEPIN E QYTETARËVE

26/09/2018

“Vendimi i 30-të shtatorit do të reflektojë në xhepin e qytetarëve” – kështu tha zëvendëskryeministri Bujar Osmani, sipas së cilit, e ardhmja e biznesit të ... Read More

PDSH zhvilloi fushatë në Strugë

25/09/2018

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH), sot në kuadër të fushatës për përkrahjen e referendumit të 30 shtatorit, mbajti tubimin e radhës me qytetarët e komunës së ... Read More

Ekspertët: Marrëveshja hap perspektivën euroatlantike

25/09/2018

25 Shtator 2018 / 15:33 Në prag të referendumit të 30 shtatorit profesori, Temellko Ristevski vlerëson se Marrëveshja me Greqinë nuk cenon identitetin, gjuhën dhe ... Read More

Dimitrov: Do të ketë katër ndryshime kushtetuese, do të formulohen nga Kuvendi

24/09/2018

24 Shtator 2018 / 14:03 Disa ditë para referendumit të 30 shtatorit, ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov tha se ndryshimet kushtetuese nuk ishin lëndë e ... Read More

Promovohet park në Dixhonska të Shkupit

21/09/2018

21 Shtator 2018 / 15:24 Në prag të referendumit të 30 shtatorit, i cili konsiderohet si i rëndësishëm në rrugën drejt integrimit euroatlantik, ndërmarrja publike ... Read More

Aselborn: “Ju presim në NATO”

06/09/2018

6 September 2018 / 11:04 Ministri i Jashtëm i Luksemburgut, Zhan Aselborn tha se referendumi i 30 shtatorit është zgjidhje për vendin, nëse do të ... Read More

Koalicioni “Për” referendum nis zyrtarisht fushatën

30/08/2018

30 August 2018 / 15:48 Shumica nisi zyrtarisht fushatën për referendumin e 30 shtatorit mbi marrëveshjen me Greqinë. Partitë e koalicionit qeveritar, partitë jashtëparlamentare dhe ... Read More