Tag: Shtëpia

Probleme që hasni kur punoni nga shtëpia

24/08/2019

Në të vërtetë është diçka të cilën e mendojmë pak të gjithë, puna nga shtëpia është një ndër aktivitetet më të përhapura, mbi të gjitha ... Read More

Përse ju rrjedhin hundët nga kondicioneri

24/06/2019

Kur hyni në lokal të ftohtë, të klimatizuar, hunda ju rrjedh mu sikur edhe dimrit kur nga shtëpia e ngrohtë dilni në ajër të ftohtë, ... Read More

Digjet shtëpia në të cilën ishte vrarë nga burri Valbona Marku dhe bija e saj

24/05/2019

Ka marrë flakë shtëpia e familjes së ndjerës Valbona Marku, e cila bashkë me vajzën e saj qe vrarë nga ish-burri i saj, Pjetër Ndrecaj. ... Read More

Zgjidhja e duhur për lëkurën e dëmtuar dhe flluskat e bezdisshme të krijuara nga këpucët

05/05/2019

Ne të gjithë e dimë se sa e tmerrshme është të largohemi nga shtëpia me një palë këpucë të reja vetëm për të ardhur në ... Read More

Brenda shtëpisë së re luksoze të Fatmir Hysenbelliut

26/04/2019

Fatmir Hysenbelliu ka publikuar pamje nga shtëpia e tij e re. Fatmir Hysenbelliu është emër shumë i komentuar si për jetën private ashtu edhe për ... Read More

UEFA dënon Nemyarin me tri ndeshje

26/04/2019

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA, ka dënuar yllin e Paris Saint Germain, Neymar JR. Edhe pse nuk është paraqitur në fushë ... Read More

UEFA merr vendim të rëndësishëm para ndeshjes Mali i Zi – Kosovë

26/04/2019

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA, ka marrë vendimin e rëndësishëm për kombëtaren e Malit të Zi. Në kuadër të kualifikimeve për ... Read More

Digjet një shtëpi në Gllogoc, lëndohet një femër

16/04/2019

Një femër ka raportuar se i është përfshirë nga zjarri shtëpia e saj. Rasti ka ndodhur në Gllogoc. “Ankuesja femër K/Shqiptare ka raportuar se në ... Read More

Shtëpia e aktores së njohur përfshihet nga zjarri 

14/04/2019

Është përfshirë nga zjarri shtëpia e aktores së njohur. Shtëpia e aktores së njohur, Joan Collins, në Londër është përfshirë nga zjarri, transmeton lajmi.net. Mediat ... Read More

Këto janë efektet negative nëse zgjedhni t’i kryeni punët e zyrës në shtëpi

29/03/2019

Çdo herë e më shumë njerëzit janë duke zgjedhur të punojnë nga shtëpia, duke menduar se do të jenë më fleksibilë dhe më efikas në ... Read More

Solskjaer nuk do ta përzë Van Dijkun nga shtëpia

29/03/2019

Ole Gunnar Solskjaer ka bërë të ditur se nuk do ta përzë qendërmbrojtësin e Liverpoolit, Virgil van Dijkun nga shtëpia e tij, pasi u emërua ... Read More

Bijat e estradës vallëzojnë në kënaxheqin e Gresës – a është e pranishme Shyhrete Behluli

27/03/2019

Shtëpia e këngëtares Shkurte Fejza ka festë sonteKëngëtarja e njohur kosovare është duke e martuar vajzën e saj, që ka trashëguar këngën, Gresa Behluli. E ... Read More