Tag: shtëpisë

Gjendet një trup i pajetë në oborrin e shtëpisë së tij në Rahovec, policia jep detaje

09/05/2019

Një person është gjendur i pa jetë në oborrin e shtëpisë së tij në fshatin Qifllak në komunën e Rahovecit. Drejtori rajonal i Policisë në ... Read More

Ngritet aktakuzë për pesë zyrtarë të komunës së Prizrenit

02/05/2019

Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë lidhur me projektin “Ndërtimi i shtëpisë së kulturës në fshatin Zhur” kundër pesë personave dhe atë: A.S., si ... Read More

Bombë afër shtëpisë së një afaristi në veri të Mitrovicës

12/04/2019

Një bombë është hedhur mbrëmë pas mesnate afër shtëpisë së afaristit Rade Dobriq në Zubin Potok, por përveç dëmeve materiale nuk ka njerëz të lënduar. ... Read More

Brenda shtëpisë së Linda Halimit, kalon momente të këndshme me vajzën

09/04/2019

Linda Halimi na ka treguar disa kënde të shtëpisë së saj. Këngëtarja shqiptare, Linda Halimi, po vazhdon të jetojë dhe veprojë në Amerikë bashkë me ... Read More

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Lipjan

01/04/2019

Në Lipjan një person ka raportuar se gjatë pastrimit në oborrin e shtëpisë së tij, kishte hasur në një mjet të dyshuar. Njësitë përkatëse policore ... Read More

Të gjitha gjërat të cilat Karl Lagerfeldin e kanë bërë gjeni të modës

20/02/2019

Disenjatori gjerman, Karl Lagerfeld, drejtor kreativ i shtëpisë Chanel dhe ikonë e modës tashmë gjysmë shekulli, është ndarë nga ne në moshën 85-vjeçare Ka gëzuar ... Read More

Shpërthen një mjet i dyshuar, katër të plagosur në Podujevë

10/02/2019

Katër persona janë plagosur  nga shpërthimi i një mjeti eksploziv në oborrin e shtëpisë së një familjeje në Kërpimeh të Podujevës. Ankuesi mashkull ka raportuar ... Read More

Banori i Alaskës nuk mund të besonte se në oborr i kishin hyrë disa këlyshë rrëqebulli (Foto)

16/01/2019

Tim Newton nga Alaska e Shteteve të Bashkuara, nuk mund të besonte se para derës së shtëpisë së tij, ishin mbledhur disa këlyshë rrëqebulli. Fotografi ... Read More

Një person bie nga çatia e shtëpisë në Prishtinë, pëson lëndime

14/01/2019

Sot treth orës 16:00 një person ka rënë nga një çati e shtëpisë në Rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë. Rastin për Telegrafin e ka konfirmuar ... Read More

Emma Stone në Golden Globes me fustan që cilësohet vepër arti: 800 orë dorë pune për vendosjen e 63 mijë perlave

09/01/2019

Emma Stone është një nga ambasadorët e shtëpisë së modës “Louis Vuitton. Prandaj nuk është për t’u habitur që në shumë ngjarje shfaqet me krijimet ... Read More

Pejë, ia vjedh çantën një femre më pas e sulmon

22/12/2018

Një person është arrestuar pasi në oborrin e shtëpisë së një femre ia kishte grabitë çantën nga dora dhe gjatë përleshjes i dyshuari e kishte ... Read More

Përfundojnë dekorimet e Krishtlindjeve në Shtëpinë e Bardhë, Melania dhe Donald Trump zgjedhin të kuqen për festat e fundvitit

27/11/2018

Zonja e parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump, ka përfunduar dekorimin e shtëpisë për fundit. Këtë javë, ajo dhe bashkëshorti i saj, ... Read More