Tag: shtesë

Arsyeja interesante pse Ronaldo kërkon golin kundër Cagliarit

06/01/2020

8:57 | 6 Janar 2020 08:57 | 6 Janar 2020 Cristiano Ronaldo ka një arsye shtesë për të shënuar sot kundër Cagliarit në Serie A. ... Read More

Ushtrime për përtacët, kështu humbni shpejt peshë dhe formoni muskujt

03/12/2019

Nëse mbani një dietë, por duket se pesha shtesë rreth belit tuaj nuk është duke nxituar të largohet ose muskujt tuaj të barkut nuk janë ... Read More

Për shkak të mbiemrit të gjatë, u detyrua të bëjë pagesë shtesë për biletë

08/10/2019

Aviokompania Thai Airways e ka detyruar një udhëtar të bëjë pagesë shtesë për biletë, për shkak të mbiemrit të gjatë, raportuan të shtunën mediat botërore. ... Read More

Si ta ktheni Twitter-in e vjetër për Web me disa klikime

28/07/2019

Një përdorues i Twitter dhe zhvilluesi i softuerit, Zusor, ka zbuluar një shtesë të re për Google Chrome dhe Mozilla Firefox që do t’ju lejojë ... Read More

“Danimarka e evitoi poshtërimin në Kosovë”

22/03/2019

Mediat daneze shkruajnë se barazimi i rezultatit në minutat shtesë e shpëtoi Danimarkën nga poshtërimi në duel me KosovënMediat daneze kanë mbetur të befasuara me ... Read More

Adnan Merovci sqarohet për deklaratën e tij se “Thaçi donte të punonte te Rugova”

19/03/2019

Autori i librit “Kështjella e (mos) marrëveshjes”,  Adnan Merovci, ka dhënë një sqarim shtesë lidhur me intervistën e tij në emisionin “Debat Plus”, ku ka ... Read More

Policia me angazhim shtesë në kontrollimin e shpejtësisë në autostrada (Video)

23/02/2019

Policia e Kosovës vazhdon angazhimin shtesë me aktivitete dhe plane konkrete policore, që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafik dhe uljen ... Read More

Shijoni ndjesinë pesë vjeçare të moskokëçarjes

08/02/2019

Për të ofruar siguri shtesë për përdoruesit e saj dhe për të treguar se sa e vlerëson besnikërinë e tyre, Samsung Electronics sjell oferta  të ... Read More

Miratohen plotësimet në propozim-buxhetin 2019

14/12/2018

14 Dhjetor 2018 / 15:19 Qeveria i dha dritë jeshile propozim- buxhetit shtesë për vitin 2019. Në mbledhjen e qeverisë janë harmonizuar amendamentet, që dolën ... Read More

Francë, “jelekëverdhët” nuk ndalen

06/12/2018

6 Dhjetor 2018 / 18:10 Taksa shtesë për karburantet në Francë nuk do të rritet gjatë 2019-ës. Qeveria shtyu me 1 vit planin e saj ... Read More

Ademi: T’i japim përparësi arsimit të mesëm profesional

20/06/2018

20 June 2018 / 15:01 “Numër shtesë paralelesh nuk do të lejojmë, por do të ndërmarrim masa atje ku nevojitet pa e rritur numrin e ... Read More