Tag: shtete

Galaxy S10 dhe S10+ shfaqen online në një variant të ri, Cardinal Red

05/06/2019

Duke u lansuar tre muaj më parë në 70 shtete, seria e Galaxy S10 e Samsung ka marrë disa vlerësime shumë të mira. Në fillim, ... Read More

Vajza nga Peja, Dafina Shkreli zgjedhet në mesin e tre studentëve më të dalluar të New Yorkut (Foto)

19/05/2019

Sukseset e të rinjve shqiptarë në Shtete e Bashkuara të Amerikës nuk kanë të ndalur. Ata tashmë veçohen për shumë të arritura, sidomos në arsim, ... Read More

Tetari i FSK-së fiton vendin e dytë në Garën Ushtarake Ndërkombëtare në Kroaci

13/05/2019

Në mesin e pjesëmarrësve nga 13 shtete të botës, garues të Garës Ushtarake Ndërkombëtare në Republikën e Kroacisë, ushtaraku i Forcës së Sigurisë të Kosovës, ... Read More

Pacolli pas takimit me homologun e tij malazez: Do të avancohet bashkëpunimi ndër-shtetëror

21/03/2019

Republika e Kosovës dhe Mali i Zi kanë arritur të ndërtojnë marrëdhënie të shkëlqyera si dy shtete fqinje, por ne do të vazhdojmë, që të ... Read More

Indeksi i zbatimit të ligjit, Shqipëria ndër më të korruptuarat

01/03/2019

Shqipëria renditet e 71-a nga 126 shtete, në Indeksin e Sundimit të Ligjit 2018-2019, të publikuar nga “World Justice Project”, një institut kërkimor ndërkombëtar me ... Read More

MPJ: Brenda dy viteve do t’i shtojmë 10 misione diplomatike

22/02/2019

Kosova brenda këtij viti do të rris numrin e misioneve diplomatike në shtete të ndryshme. Ministria e Punëve të Jashtme, ditë më parë njoftoj se ... Read More

16 shtete padi kundër Trump: Po abuzon me fondet

19/02/2019

19 Shkurt 2019 / 9:44 16 shtete amerikane, te drejtuara nga Kalifornia janë bërë bashkë për të paditur administratën e presidentit Donald Trump mbi vendimin ... Read More

Khabib ripërsërit zotimin për të mos u ndeshur më në Nevada: Ata e lejojnë drogën, prostitucionin dhe bixhozin

05/02/2019

Khabib Nurmagomedov e ka ripërsëritur betimin e tij se nuk do të ndeshet kurrë më në Nevada. Komisioni Atletik i Shtete të Nevadës e ka ... Read More

10 shtetet me femrat më të bukura në botë

31/01/2019

Si mund ta dini se cilat shtete i kanë femrat më të bukura në botë? Përgjigjen për këtë pyetje e ka gjetur ‘Missosology.com’, të cilët ... Read More

Sondazhi i fundit i Gallup: 60% e popullatës duan të ikin nga Shqipëria, ndërsa 46 % nga Kosova

05/01/2019

Sondazhi i fundit i Gallup, i cili është kryer në 152 shtete të botës, ka nxjerrë Shqipërinë në vendin e katërt, si shteti me 60 për ... Read More

Gostivar,mbahet kolonia e 13 e artit

26/08/2018

26 August 2018 / 15:30 Dhjetëra piktorë nga vendi dhe shtete të ndryshme të botës, duke filluar nga Amerika, Kanadaja, Franca, Koreja e Ballkani, për ... Read More