Tag: shtetëror

Twitter suspendon agjensitë e lajmeve të Iranit

21/07/2019

Klubi i Gazetarëve të Rinj (YJC), i drejtuar nga transmetuesi shtetëror IRIB, IRNA shtetërore dhe Mehr ishin ndër llogaritë në gjuhën farisht të pezulluar të ... Read More

Limaj: Askush, përfshirë edhe Thaçin, nuk mund të dalë nga Kushtetuta dhe platforma për dialog

20/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë pozicioni i tij shtetëror si zëvendëskryeministër dhe si bashkëkryesues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë nuk ia ... Read More

Përkujtohet dëshmori i kombit, Enver Topalli në 20 vjetorin e rënies

19/05/2019

Sot, 20 vjet nga Masakra në Burgun e Dubravës, krerët shtetëror të nivelit lokal dhe qendror, u mblodhën në varrezat e Dëshmorëve të Kombit të ... Read More

Limaj për ndalimin e zyrtarëve serbë të Qeverisë së Kosovës: BE të mos tolerojë sjelljet e tilla të Serbisë

11/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë, ka reaguar pas ndalimit të zyrtarëve të Qeverisë së Kosovës në ... Read More

Limaj: S’ka marrëveshje me Serbinë pa SHBA-në

04/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i cili kryeson edhe Delegacionin Shtetëror për Serbinë ka folur për samitin e Berlinit. Ai ka thënë se kryeministri e ... Read More

Limaj: Nuk ka zhvillim më pozitiv se sa dëshmia e Vasfije Krasniqit në Kongresin Amerikan

03/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj ka thënë se me platformën për bisedime me Serbinë, parashihet krijimi ... Read More

Haradinaj: Anëtarësimi në NATO, synim shtetëror i Kosovës

02/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se anëtarësimi në NATO është synimi shtetëror dhe qytetar i Kosovës. Këto komente Haradinaj i bëri në një ... Read More

Zyrtarja nga MPMS: Për lehonat bizneset do të paguajnë tre muajt e parë, shteti paguan edhe gjashtë muaj të tjerë, do të paguhen edhe nënat e papuna (Video)

22/04/2019

Mimoza Kqiku, nga Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) ka thënë se ky institucion shtetëror ka bërë reforma sa i përket punësimit të femrave ... Read More

Rezultatet e përpunuara deri tani: Pendarovski para Siljanovskës

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T20:25:22+02:00 Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në ueb faqen e tyre në internetit jozyrtarisht ka filluar të publikojë rezultatet fillestare. Aktualisht sipas rezultateve kandidati i ... Read More

KSHZ: Jehona e votuesve deri në 18:30 minuta arriti në 39.71 për qind

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T19:12:58+02:00 Komisioni Shtetëror Zgjedhor në konferencën e radhës njoftoi se deri në ora 18 e 30 minuta vetëm 39.71 për qind e votuesve e ... Read More

KSHZ: Deri në ora 17:00, jehona e votuesve 35.13 për qind

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T17:39:32+02:00 Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftoi se deri në ora 17:00 jehona e votuesve ka arritur 35.13 për qind, apo afro 600 mijë qytetarë kanë ... Read More

KSHZ: Jehona e votuesve deri në ora 15:00 arriti në 28.89 për qind (video)

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T15:38:20+02:00 Deri në ora 15:00 sipas të dhënave të Komisionit Shtetëror Zgjedhorë (KSHZ), jehona e votuesve ka arritur në 28.89 për qind. Sipas kreut ... Read More