Tag: shtunën

I pësoi nëntë gola, por veprimi i portierit të San Marinos ka shokuar të gjithë

09/06/2019

17:03 | 06/09/2019 Rusia regjistroi rezultatin më të lartë në histori të shtunën, duke shpartalluar 9-0 San Marinon, rezultat ky i pritshëm duke e ditur ... Read More

Lëndohen katër persona nga një aksident trafiku në Shtime

26/05/2019

Të shtunën rreth orës 11:15 në Shtime, ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë qenë të përfshira dy automjete, njëra me targa të Bullgarisë dhe ... Read More

Festa diplomatike në Strasbourg, Kosova në qendër të vëmendjes

23/05/2019

Të shtunën më 18 maj, Komuna e Strasbourgut, qyteti i dytë diplomatik në Francë pas Parisit, selia e institucioneve të BE dhe KiE, me 200 ... Read More

Kthehet pranvera – ngritën temperaturat në Kosovë

18/05/2019

Fundjava me mot më të ngrohtë, të shtunën intervale më të gjata me diell, ditën e diel mundësi për reshje lokale shiu. 17.05.2019 – Masa ... Read More

Opozita në Shqipëri sërish në protestë të hënën

12/05/2019

Në përfundim të protestës të nisur të shtunën, kreu i PD ka zhvilluar një mbledhje të jashtëzakonshme të grupit të kryesisë së Kolegjit të kryetarëve ... Read More

SHBA thirrje opozitës: Protesta jo të dhunshme

10/05/2019

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar për protestën e paralajmëruar për të shtunën nga opozita në orën 18:30 para kryeministrisë. Në një status në Facebook ... Read More

Aksident në Fushë Kosovë (Video)

04/05/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur të shtunën në Fushë Kosovë. Si pasojë e këtij aksidenti një veturë është rrokullisur. Aksidenti ka ndodhur mes një veture ... Read More

Shpend Ahmeti pret arbëreshët e Italisë

04/05/2019

Grupi i arbëreshëve të Italisë është pritu të shtunën nga kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Aty Ahmeti iu foli atyre për Prishtinën, numrin ... Read More

Kapet në Maltë 144 kilogramë kokainë, një pjesë e saj do vinte në Durrës

22/04/2019

  Departamenti i Doganave në Maltë ka raportuar se të shtunën sekuestroi 144 kilogramë kokainë, ku një pjesë e konsiderueshme e saj do të futej ... Read More

Aksident në magjistralen Prishtinë – Pejë (Video)

20/04/2019

Një aksident komunikacioni ka ndodhur të shtunën, në magjistralen Prishtinë – Pejë, përkatësisht në dalje të Sllatinës. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 15:00. Përveç dëmeve ... Read More

MPB: Sektorët për punë administrative do të punojnë gjatë fundjavës

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T08:30:42+02:00 Sektorët për punë administrative do të punojnë të shtunën dhe të dielën, respektivisht më 20 dhe 21 prill të vitit 2019, si dhe ... Read More

Urinoi në derën e Kryeministrisë, arrestohet nga policia

17/04/2019

Ka përfunduar në pranga personi që urinoi te dera e Kryeministrisë gjatë protestës së opozitës, të shtunën pasdite. I riu Florian Marku nga Shkodra u ... Read More