Tag: shtyp

Apple blen shumicën e biznesit të modemëve telefonik të Intel

26/07/2019

Në një njoftim për shtyp sot, Apple njoftoi se ka blerë shumicën e biznesit të modemëve të telefonave të Intel. Shitja vlerësohet në rreth 1 ... Read More

Rama jep detaje nga protesta e 21 Janarit

12/05/2019

Gjatë konferencës për shtyp, kryeministri Edi Rama ka folur për protestën e zhvilluar prej tij në vitin 2011, ku mbetën të vrarë katër persona në ... Read More

Presidenti slloven: Brukseli të shohë zgjerimin e Ballkanit në një mënyrë sui generis

09/05/2019

  Në fjalën e tij në konferencën e përbashkët për shtyp pas përfundimit të samitit të Brdo Brijonit, Presidenti i Sllovenisë, Barut Pahor theksoi se ... Read More

Rama: Kemi bërë detyrat, presim hapjen e negociatave

08/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në një konferencë të përbashkët për shtyp me Federica Mogherinin, shefen e diplomacisë evropiane, e cila ndodhet për vizitë zyrtare ... Read More

ZYRTARE: Godin largohet nga Atletico

07/05/2019

15:04 | 7 Maj 2019 15:04 | 7 Maj 2019 Nëpërmjet një konference për shtyp, Diego Godin ka konfirmuar se në fund të sezonit nuk ... Read More

Ministri holandez thotë që shqiptarët nuk kanë shans të marrin azil

08/04/2019

Ministri holandez, Mark Harbers, në një konferencë për shtyp ka folur për fenomenin e emigracionit të paligjshëm. Ai ka thënë se bashkëpunimi me autoritetet shqiptare ... Read More

Kitanov do të informojë për realizimin e investimeve kapitale

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T10:49:31+02:00 Drejtori i NP për rrugë shtetërore Zoran Kitanov sot në konferencën për shtyp do të informojë për realizimin e investimeve kapitale në kuartalin ... Read More

Trajneri i Bullgarisë, për futbollistin e lënduar: “Nuk ia doli!”

24/03/2019

Trajneri i Bullgarisë, Petar Hubchev është duke e mbajtur konferencën për shtyp para ndeshjes me Kosovën.Ndërkaq, para ndeshjes, bullgarët morën një lajm të keq pas ... Read More

Memushaj para ndeshjes me Turqinë: Duhet të përqendrohemi dhe të japim më të mirën, ta nisim me këmbën e mbarë

19/03/2019

Krahas Migjen Bashës, në konferencën për shtyp të ditës së sotme doli edhe mesfushori Kombëtares Shqiptare, Ledian Memushaj. 32-vjeçari po kalon një moment mjaft të ... Read More

Përzgjedhësi i Kosovës, Challandes: Valon Behramit i thash se duhet ta zgjidhte Zvicrën para Shqipërisë

18/03/2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, sot ka mbajtur konferencën për shtyp para ndeshjes me Danimarkën dhe Bullgarinë. Ai ka folur edhe për futbollistin shqiptar të ... Read More

Tuchelin nuk e shqetësojnë komentet e Perezit: Gjithkush e dëshiron Mbappen e Neymarin

13/03/2019

Florentino Perez kishte pohuar në një konferencë për shtyp se do të preferonte të transferonte Kylian Mbappen. Për këtë të fundit, madje presidenti i Real ... Read More

Solari: Duam fitore ndaj Ajaxit, por do të përpiqemi të fitojmë gjithë trofeun

04/03/2019

Santiago Solari ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes kthyese të Ligës së Kampionëve ndaj Ajaxit. Mbretërit kanë fituar ndeshjen e parë të zhvilluar ... Read More