Tag: shumë

Gjyste Vulaj ‘rrezion’ t’i humbet linjat perfekte trupore 

22/04/2019

Gjyste Vulaj ka 'rrezikuar' shumë së fundmi. Këngëtarja Gjyste Vulaj njihet për linjat e saj perfekte trupore mirëpo me postimin e fundit ka lënë të ... Read More

Klement Çala kërkohet edhe për grabitjen e Aeroportit të Rinasit (Foto)

22/04/2019

Të shpallësh në kërkim të shumë kërkuarin. Ky është rasti i Klement Çalës, mosha 30 vjeç , i shumë kërkuar prej 2013 por pa sukses. ... Read More

Vaji i brokolit, trajtimi i ri për lëkurën

22/04/2019

Brokoli padyshim, që është një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të konsumojmë, por shumë pak e dinin që është i mirë edhe për ... Read More

‘Dridhet’ bota e futbollit nga marrëveshja e re e Real Madridit me Adidasin

22/04/2019

Real Madrid është shumë afër të nënshkruajë një marrëveshje gjigante. Real Madrid është shumë afër ta rinovojë kontratën me markën e njohur botërore, ‘adidas’. Sipas ... Read More

Vendimi i Facebook, mbyllen disa llogari

22/04/2019

Facebook ka bllokuar shumë individë dhe organizata të së djathtës ekstreme në Britaninë e Madhe, të cilat “nxisin urrejtjen”. Bllokimi përfshin Partinë Kombëtare Britanike, ish-liderin ... Read More

Matja e drejtë e gjatësisë së fëmijës

21/04/2019

Është shumë me rëndësi që matjen ta bëjë personi i stërvitur dhe që fëmija të marrë pozitë të drejtë Te rastet e dyshimit në çrregullimin ... Read More

Macja e Nora Istrefit në klipin e ri kushton shumë shtrenjtë, ky është çmimi

21/04/2019

Macja e Nora Istrefit në klipin e ri kushton shumë shtrenjtë, ky është çmimi Në klipin e ri të motrave Istrefi shihet edhe një mace, ... Read More

Katër zakone psikologjike që ju bëjnë të varfër dhe të vetmuar

21/04/2019

Është shumë e rëndësishme që të kemi marrëdhënie të mira me njerëzit, sepse lidhjet shoqërore janë një pjesë e madhe e jetës sonë. Megjithatë, koha ... Read More

OSBE/ODIHR: Është shumë herët të japim vlerësime për procesin zgjedhor

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T15:43:38+02:00 Është shumë herët të japim vlerësime për ditën zgjedhore. Ne monitorojmë nëse zgjedhjet janë të organizuara sipas standardeve ndërkombëtare demokratike. Për ne nuk ... Read More

Mjekët: Mos mbathni më shapka të gomës

21/04/2019

Shapkat e gomës njerëzit i përdorin shumë. Por sipas doktorëve ato nuk janë të mira për shëndetin.  Dr. Megan Leahy ka thënë që shapkat nuk ... Read More

Jonida Maliqi: Po jetoj ëndrrën e “Eurovisionit”

21/04/2019

Jonida Maliqi shprehet shumë e lumtur për pritshmërinë që po ju bëhet këngës së saj. Jonida Maliqi në kuadër të koncerteve që mbahen para festivalit ... Read More

Kovac i kënaqur me qetësinë e Bayern në momentet vendimtare të sezonit

21/04/2019

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, është shprehur shumë i lumtur me paraqitjen e skuadrës së tij këtë fundjavë. Bayern shënoi fitore minimale kundër një ... Read More