Tag: shumta

Kërkime të shumta pasi në qiell u shfaq një objekt misterioz që shndriste

09/09/2019

Në Plymouth të Anglisë, policia është duke bërë kërkime të shumta, pasi në qiell u shfaq një objekt misterioz që shndriste, i cili më pas ... Read More

Hedh makaronat për të vluar, gruaja “shqyen” sytë nga ajo që del nga uji

31/08/2019

Nuk është e rrallë që në Kosovë e Shqiperi të hasemi me raste të shumta të produkteve ushqimore që kanë kaluar datën e skandencës e ... Read More

Ndiheni të stresuar? Këto vitamina ju largojnë këtë ndjesi

31/07/2019

Shqetësimet e shumta në jetën e përditshme shpesh herë na bëjnë të kalojmë stres të vazhdueshëm. Ky stres na ndikon në aktivitetet që bëjmë, në ... Read More

Fiku, një nga frutat më të shëndetshëm që duhet konsumuar

02/07/2019

Fiqët janë fruta sezonalë shumë të shijshëm dhe me benefite të shumta për organizmin. Benefitet e fikut janë të shumta duke filluar nga trajtimi i ... Read More

Microsoft paralajmëron 800 milionë përdoruesit e Windows 10

01/07/2019

Problemet e Windows 10-ës nuk kanë të mbaruar. Platforma është goditur nga probleme të shumta në javët e fundit dhe partnerët e Microsoft e kanë ... Read More

Nëse konsumoni kështu mish të kuq dhe jetoni më gjatë

14/06/2019

Studime të shumta vazhdojnë të sugjerojë se konsumimi i tepërt i mishit të kuq – si proshutë dhe suxhuk – lidhet me problemet shëndetësore.Një studim ... Read More

Syri i thatë

23/05/2019

Prodhimi i lotëve gjatë moshës zvogëlohet edhe për shkak të çrregullimeve të shumta nga inflamacioni dhe stresi që u nënshtrohet aparati i lotëve, andaj edhe ... Read More

Lojtari që ka fituar 6 trofe, por ka luajtur vetëm 22 ndeshje

13/05/2019

13:33 | 13 Maj 2019 13:33 | 13 Maj 2019 Pavarësisht probleme të shumta me lëndime, Benjamin Mendy ka pasur një vit të pabesueshëm. Pasi ... Read More

Ligji i ri për Qeverinë e Kosovës i lë pa punë 300 të emëruar politikë

05/05/2019

Shpenzimet e shumta në paga, mëditje dhe shërbime të tjera për të emëruarit politikë në Qeverinë Haradinaj pritet të zvogëlohen me Ligjin e ri për ... Read More

Gjendja e sigurisë nëpër shkolla është alarmante, kërkohen masa më të ashpra (Video)

03/05/2019

Rastet e therjes me thikë brenda hapësirave të institucioneve shkollore, ka nxitur reagime të shumta, madje gjendja e sigurisë po konsiderohet alarmante. Për këtë po ... Read More

PSG i rrëmben yllin kryesor Man Utd

01/05/2019

Manchester United vazhdon të goditet nga spekulimet e shumta, ku përmendën largimet e lojtarëve kryesor. Kësaj rradhe Paris Saint-Germain dëshiron transferimin e portierit David De ... Read More

Në këtë vend po i kalojnë pushimet Albatrit Muqiqi me bashkëshorten

29/04/2019

Albatrit Muqiqi ka gjetur pak kohë për të shkuar në pushime me bashkëshorten. Përkundër angazhimeve të shumta, këngëtari Albatrit Muqiqi ka gjetur kohë për pushime, ... Read More