Tag: shumti

Dieta gjermane, si të humbisni 9 kilogramë brenda dy javëve

04/12/2019

Gjatë tri ditëve të para humbet më së shumti kilogramë, sepse ato tri ditë janë më të rreptat, ndërkaq gjatë tërë regjimit dy javor duhet ... Read More

Bualli që vlerësohet të jetë dy milionë dollarë

11/11/2019

Kafsha që ka tërhequr më së shumti vëmendjen e vizitorëve gjatë një panairi vjetor në Pushkar të Indisë është një buall, i emërtuar “Bhima”. Bualli ... Read More

12 gjërat nga të cilat shqetësohen më së shumti personat në të njëzetat

07/10/2019

Për çfarë arsye brengoseni më së shumti? Epo, nëse jeni në të njëzetat, përgjigja është se me siguri brengoseni për shumë gjëra dhe tërë kohën. ... Read More

Fiku ndihmon për shërimin e kësaj sëmundje

03/10/2019

Shumë njerëz vuajnë më së shumti nga hipertensioni, i njohur ndryshe si tensioni i lartë i gjakut. Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë ... Read More

A e keni ditur? Fiku ndihmon në uljen e tensionit të lartë të gjakut

02/10/2019

Shumë njerëz vuajnë më së shumti nga hipertensioni, i njohur ndryshe si tensioni i lartë i gjakut. Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë ... Read More

Fiku ndihmon në uljen e tensionit të lartë të gjakut

01/10/2019

Shumë njerëz vuajnë më së shumti nga hipertensioni, i njohur ndryshe si tensioni i lartë i gjakut.Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar ... Read More

Rihanna tregohet e guximshme, lë gojëhapur të gjithë me veprimin e fundit

19/09/2019

Rihanna njihet si një prej artisteve që eksperimenton më së shumti në stil, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ditët e fundit po qëndron në Korenë e Jugut, ... Read More

Njihuni me burrin që ka më së shumti tatuazhe në trup, madje edhe hapësirën mes gishtave e ka vizatuar

08/08/2019

Burri që ka më së shumti tatuazhe në trup është Lucky Diamond Rich, 47-vjeç nga Zelanda e Re, i cili veten e quan artist. Emri ... Read More

Këshilla hidratimi për trup të shëndetshëm

07/07/2019

Dihet se trupi njerëzor përbëhet më së shumti nga uji, për këtë arsye është e nevojshme të konsumoni lëngje të mjaftueshme për të siguruar ekuilibrin ... Read More

Shkencëtarët kanë një lajm të mirë për ata që nuk kanë flokë

02/07/2019

Rënia e flokëve prek më së shumti meshkujt, dhe për shumë prej tyre kjo përbën një problem.Shkencëtarët kanë bërë një zbulim të rëndësishëm për trajtimin ... Read More

Shenjat që tregojnë se ju keni mungesë të estrogjenit

27/06/2019

Estrogjeni është një hormon, i cili është prezent më së shumti tek femrat. Sasia e ulët e estrogjenit mund të shkaktojë disa simptoma që nga ... Read More

Cilat janë të mirat e modës së errët të Iphone?

06/06/2019

Dark mode po vjen më në fund në Iphone. Kjo është një ndër veçoritë më së shumti të pritura nga Apple në IOS 13. Në ... Read More