Tag: Shutkës

Lirohen nga paraburgimi Mijallkov e Ibrahimi

28/03/2019

Sasho Mijallkov largohet nga burgu i Shutkës. Apeli pranoi ankesën e tij dhe i shqiptoi arrest shtëpiak deri në përfundimin e aktgjykimit për rastin Titanik ... Read More

Mijallkov dhe Ibrahimin dërgohen në burgun e Shutkës

08/03/2019

8 Mars 2019 / 18:00 Drejtoria e burgut të Shutkës edhe zyrtarisht ka konfirmuar se të dënuarit Bedredin Ibrahimi dhe Sasho Mijallkov gjenden në burgun ... Read More

Kotevski mbetet drejtor i burgut të Shutkës

26/02/2019

26 Shkurt 2019 / 14:29 Dorëheqja e drejtorit të burgut hetimorë të Shutkës ndonëse është shqyrtuar nga Qeveria, ai do të mbetet edhe më tej ... Read More

Sheqerinska: Incidenti në Shutkë, motive politike

24/02/2019

24 Shkurt 2019 / 14:48 Jemi të vetëdijshëm se gjatë incidenteve në Burgun e Shutkës, ku u sulmuan Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, me siguri ... Read More

Drejtori i burgut të Shutkës, Kotevski: Do të jap dorëheqje

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 12:46 Drejtori i burgut të Shutkës, Gjoko Kotevski, ka deklaruar se e pranon kërkesën e kryeministrit për të dhënë dorëheqje nga ... Read More

Njëri nga policët e sulmuar mbrëmë lufton për jetë

29/01/2019

29 Janar 2019 / 11:19 Njëri nga policët e sulmuar dje në lagjen e Shutkës po lufton për jetë. Lëndime të rënda në kokë dhe ... Read More

Incident në lagjen e Shutkës, sulmohen tre persona dy prej të cilëve zyrtar policorë

29/01/2019

29 Janar 2019 / 0:38 Incident në lagjen e Shutkës ku për pasoj mbetën të rrahur tre persona, nga të cilët dy zyrtar policor, supozohet ... Read More

Kamçev dhe Pandelevski dalin nga burgu i Shutkës

27/12/2018

27 Dhjetor 2018 / 19:07 Janë liruar nga burgu i Shutkës mbrëmjen e sotme eksponentët e VMRO DPMNE-së Orce Kamçev dhe Cvetan Pandelevski, të arrestuar ... Read More

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

08/11/2018

8 Nëntor 2018 / 15:43 Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish kryeministrit edhe disa ditë ... Read More