Tag: sidomos

Shenjat që tregojnë se telefoni juaj po përgjohet

04/06/2019

Celularët, sidomos ata smart janë lehtësisht të përgjueshëm në ditët e sotme. Me metodat ose pajisjet e duhura ju mund të bini pre e përgjimit. ... Read More

Tri arsye pse nuk duhet konsumuar makiato

22/05/2019

Kafeja është një ndër pijet më të konsumuara në të gjithë botën dhe sidomos dhe ne vendin tonë. Disa mendojnë se qumështi i jep një ... Read More

Sarri pret kundërpërgjigje nga Man Utd

26/04/2019

Skuadra e Manchester United po luan një sezon jo dhe aq të mirë, sidomos në xhirot e fundit të këtij edicioni. ‘Djajtë e kuq’ kanë ... Read More

Allegri takohet me Agnellin, projektohet Juventusi i sezonit të ri

26/04/2019

Në Serinë A vazhdon gara e fortë për arritjen e objektivave, sidomos për zonën Champions, ndërkohë që Juventusi, i shpallur matematikisht kampion i Italisë, ka ... Read More

KMSHK diskuton për Kodin e Mediave si nevojë për ndryshimin dhe plotësimin e tij

15/04/2019

Duke marrë parasysh zhvillimet e fundit teknologjike, sidomos në fushën e mediave online, shpeshherë është diskutuar për nevojën e ndryshimit dhe plotësimit të Kodit të ... Read More

Skena që ngjalli dyshime nëse Ronela ka veshur apo jo të brendshme në klip

04/04/2019

Skenat në klipin e ri të Ronela Hajatit janë shumë të 'nxehta' sidomos një moment i cili mund të ju ketë ikur. Ka disa ditë ... Read More

20 lojtarët më të paguar në botë

02/04/2019

Bota e futbolli është duke ndryshuar nga viti në vit. Klubet më të mëdha botërore, sidomos ato evropiane, janë duke investuar shuma të majme në ... Read More

Vetëm Kylian Mbappe në ‘luftë’ me Lionel Messin për ‘Këpucën e Artë’

19/03/2019

Pas disa paraqitjeve të mira, sidomos ajo në fundjavë ndaj Real Betis, ka bërë që ylli i Barcelonës, Leo Messi të krijojë një boshllëk në ... Read More

Mënyra si e mbani timonin, tregon çfarë karakteri keni

16/02/2019

Shumica e shoferëve, sidomos ata me eksperiencë, e drejtojnë makinën aq natyrshëm dhe nuk e kanë ndoshta mendjen se si i kanë vendosur duart në ... Read More

Joshja, nëse i pëlqen do e kuptosh nga këto gjashtë gjeste!

17/01/2019

Shenjat e tërheqjes mes dy njerëzve shkojnë shumë përtej fjalëve Në dashuri, sidomos në fazën e shoqërimit, trupi komunikon shumë më tepër se fjalët. Mbi ... Read More

Gjendje e vështirë në rrugët e Prishtinës, qytetarët ankohen për mospastrimin e borës (Video)

10/01/2019

Reshjet e borës, problem u kanë sjell edhe qytetarëve në kryeqytet. Rrugët sidomos nëpër lagje, kanë sjell vështirësi për qytetarët. Ndërsa, kryetari i komunës, Shpend ... Read More

Dialogu e qeverisja – akuza e kundër-akuza mes PDK-së e LDK-së

06/01/2019

Dy partitë më të mëdha në Kosovë, PDK e LDK, po i vazhdojnë përplasjet. Sidomos që tash janë në pozita të ndryshme. Partia e themeluar ... Read More