Tag: Siguri

25 punonjës të IPK-së u trajnuan dhe çertifikuan nga agjentë special të FBI-së

15/03/2019

Është përmbyllur sot në objektin e Akademisë së Kosovës për Siguri Publike (AKSP) në Vushtrri, trajnimi pesë ditor i realizuar nga ICITAP-i amerikan ku morën ... Read More

Arsyeja përse muskujt nuk rriten aq shpejt siç do të dëshironit ju (Video)

09/03/2019

13 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Deri tani me siguri keni dëgjuar që treningu i forcës është shumë i efektshëm nëse keni për ... Read More

Milaimi, plaku nga Turqia që ka 152 nipër dhe mbesa – ai nuk ua di emrin shumicës prej tyre

04/03/2019

Një burrë 95 vjeçar në Turqinë veriperëndimore me siguri ka një shtëpi të mbushur plotë kur të vijë koha për ndonjë bashkim familjar. Milaim Can, ... Read More

Ekspertët alarmojnë: Rritet rezistenca e antibiotikëve

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 10:07 Raporti i fundit i Agjencisë Evropiane për Siguri të Ushqimit dhe i Qendrës Evropiane për Parandalim të Sëmundjeve, konstaton rritjen ... Read More

Shënohet rënie e rasteve të vjedhjeve në Podujevë

19/02/2019

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Komunës së Podujevës gjendjen e sigurisë në komunë e ka vlerësuar të qetë dhe stabile si dhe është ... Read More

Pija e cila mbron nga ftohjet dhe gripi, por edhe lehtëson tretjen!

17/02/2019

Nëse filloni të konsumoni këtë pije, me siguri shpejt do t’i shihni përparësitë e shumta Në mjekësinë popullore kineze kanella zë vend të veçantë dhe ... Read More

Lansohet projekti për sigurinë kibernetike

15/02/2019

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), përmes projektit për Siguri në Kosovë dhe me mbështetjen e Ambasadës Mbretërore Norvegjeze në Kosovë, do të ... Read More

Shijoni ndjesinë pesë vjeçare të moskokëçarjes

08/02/2019

Për të ofruar siguri shtesë për përdoruesit e saj dhe për të treguar se sa e vlerëson besnikërinë e tyre, Samsung Electronics sjell oferta  të ... Read More

Kërkohet zbardhja e rastit të abuzimit me të miturën në Drenas

07/02/2019

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) në Drenas ka dënuar ashpër rastin e fundit të dyshimit për abuzim seksual nga polici dhe profesori ndaj ... Read More

Ish-drejtorit për Siguri dhe Kundërzbulim i shtyhet masa paraburgimit me 30 ditë të reja

04/02/2019

4 Shkurt 2019 / 12:23 Ish-drejtori për Siguri dhe Kundërzbulim, Vladimir Atanasovski i është shtyrë masa paraburgimit me 30 ditë të tjera. Gjykata Penale të ... Read More

Rregullat e karmës që do t’jua ndryshojnë perspektivën për jetën

28/01/2019

Me siguri se e keni dëgjuar më herët frazën “karma është bushtër”. Por, a e dini se çfarë është i kuptimi i karmës? Nuk është ... Read More

Të punësuarit e DSK-së, edukime pas reformave

17/01/2019

17 Janar 2019 / 15:36 Të gjithë të punësuarit e Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim të cilët do të transferohen në Agjencinë për Siguri Kombëtare ... Read More