Tag: sigurie

ZYRTARE: Mkhitaryan mungon në finale për arsye politike

21/05/2019

Mesfushori Henrinkh Mkhitaryan nuk do udhëtojë në kryeqytetin azerbajxhan për shkaqe sigurie, siç ka njoftuar edhe UEFA paraprakisht. Armenët dhe çdo qytetarë armen që jeton ... Read More

Si ta zbuloni nëse po iu përgjohet WhatsApp-i

20/05/2019

Nga frika e hakerave, WhatsApp ka përgatitur me urgjencë një përditësim sigurie për të mbrojtur përdoruesit. Ditën e martë, kompania zbuloi se në platformën e ... Read More

Kështu mund ta kuptoni nëse po ju përgjojnë në WhatsApp

16/05/2019

WhatsApp ka përgatitur me urgjencë një përditësim sigurie pasi mendohet se përdoruesit e kësaj platforme mund të jene të rrezikuar nga hakerat. Kompania zbuloi të ... Read More

KSHZ-ja shpërndau materialin zgjedhor nëpër KZK

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T14:10:53+02:00 Në masa të larta sigurie, Komisioni Shtetëror Zgjedhor mëngjesin e sotëm ka filluar me shpërndarjen e materialit zgjedhor nëpër Komisionet Zgjedhore Komunale. Kryetari ... Read More

Kosovë-Bullgari: Ja kur hapen dyert e stadiumit dhe gjërat që ndalohen brenda tij

25/03/2019

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) njofton se do të ketë masa të rrepta kontrolli dhe sigurie gjatë hyrjen në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen ... Read More

FFK me njoftim të rëndësishëm para ndeshjes Kosovë – Bullgari

24/03/2019

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) njofton se do të ketë masa të rrepta kontrolli dhe sigurie gjatë hyrjen në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen ... Read More

Protesta e opozitës në Tiranë, “blindohet” Kryeministria

16/02/2019

Masa të forta sigurie janë marrë lidhur me protestën e sotme të opozitës në Tiranë, e cila pritet të kulmojë para Kryeministrisë në orën 11.00 ... Read More

Rrëfimi i ish-drejtorit të burgjeve: Ja si u hap tuneli nëntokësor për arratisjen e Gaxhait (Video)

06/02/2019

Në burgjet në Shqipëri, për shkak të godinave të amortizuara, dhe pa asnjë perimetër sigurie, tentativat e arratisjes janë raste të përsëritura herë pas here. ... Read More

Kuriozitete nga Forumi Ekonomik Botëror në Davos për takimet joformale të liderëve

24/01/2019

Davosi i Zvicrës, jo vetëm që është izoluar tërësisht për shkaqe sigurie, meqë atje po qëndrojnë liderë të shumtë botërorë, por edhe takimet e liderëve ... Read More

Merkel “zbret” në Athinë. Kjo është agjenda

10/01/2019

10 Janar 2019 / 11:18 Nën masa të përforcuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore greke ... Read More