Tag: Sigurinë

Autoritetet Amerikane: Valët e 5G janë të sigurta

09/08/2019

Komisioni ka bërë qëndrime të ngjashme dhe ka miratuar sigurinë e 5G që kur ka aprovuar përdorimin e pajisjeve që përdorin këtë teknologji. Komisioni Federal ... Read More

Mësojeni shenjen më xheloze të horoskopit

26/06/2019

Ndonëse partneri, partnerja i ofron gjithë sigurinë dhe dashurinë për të cilën ka nevojë, të lindurit në këtë shenjë vazhdojnë të kontrollojnë me lupë çdo ... Read More

Ministria amerikane e Drejtësisë do të merret me rastin e hakimit të WhatsApp

14/05/2019

WhatsApp përdor rreth një miliard njerëz në muaj, dhe kompania mburret me sigurinë e aplikimit, raporton Reuters. Një zëdhënëse e kompanisë tha se sulmi ishte ... Read More

Ariu në Prizren do të vritet

11/05/2019

Prizreni aktualisht më në prioritet e ka sigurinë por që po ua cenon një ari. Tash e disa javë kafsha e egër po bën dëme. ... Read More

Shqipëri, 10 vjet burg për abuzuesit e standardeve të sigurisë ushqimore

02/05/2019

Personat që shkelin sigurinë ushqimore dhe që ndryshojnë afatin e skadimeve e ushqimeve do të dënohen me 10 vjet burg. Kështu theksoi kryeministri i Shqipërisë, ... Read More

Një problem i Internet Explorer është aq kritik saqë mund sulmoheni pa e përdorur fare

15/04/2019

Microsoft Internet Explorer ka krijuar një reputacion të keq për sigurinë dhe kjo vlen edhe sot e kësaj dite. Një zbulim i fundit nga hulumtuesit ... Read More

Mogherini flet për dialogun Kosovë-Serbi në KS të OKB: Të hiqet taksa

13/03/2019

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini përsëriti thirrjet drejtuar Kosovës për heqjen e taksës 100% ndaj produkteve ... Read More

Fenomeni i vrasjeve nuk shqetëson institucionet!

04/03/2019

4 Mars 2019 / 15:14 Vrasjet e ditëve të fundit shqetësuan qytetarët për sigurinë e tyre. Kërkojnë që MPB-ja të kontrollojë krimin. Por i pari ... Read More

Lansohet fushata që synon t’i sensibilizojë qytetarët për vendosjen e rripit të sigurisë

01/03/2019

Me qëllim të rritjes së sigurisë në rrugë, Këshilli për Sigurinë e Komunikacionit Rrugor, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë lansuar fushatën vetëdijesuese “Vendose ... Read More

Viti i pestë me radhë, që ‘123456’ dhe ‘password’ janë në mesin e 25 fjalëkalimeve më të dobëta (Foto)

14/12/2018

Kompania që merret me sigurinë në internet, SplashData ka përmbledhur 25 fjalëkalimet më të dobëta të 2018-ës, me ‘123456’ dhe ‘password’ që janë më të ... Read More

Këngëtarët e njohur që më parë i kënduan ushtrisë

14/12/2018

Më në fund Kosova, do ta ketë ushtrinë e saj e cila do të ketë ndikim në sigurinë e vendit. Për këtë ditë historike, vite ... Read More

Anëtarësimi në NATO garanton paqe dhe stabilitet

07/12/2018

7 Dhjetor 2018 / 15:11 Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO i garanton vendit sigurinë nga kërcënimet eventuale nga Rusia, qasjen në informata, sigurinë e hapësirës ... Read More