Tag: Sigurisht

Vetëm një gotë ujë me limon në mëngjes dhe do t’i keni këto përfitime shëndetësore

16/07/2019

Sigurisht që keni dëgjuar për përfitimet, që trupi juaj ka nëse konsumoni ujë me limon. Pirja e kësaj përzierje në mëngjes ka edhe më shumë ... Read More

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

03/07/2019

Sigurisht që në këto ditë të nxehta,  pishinat janë një mënyrë e mirë për t’i përballuar temperaturat e larta.Mirëpo sipas  një raporti, kriza e një ... Read More

Ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni, nëse vuani nga celuliti

26/06/2019

Nëse ka një aspekt të verës që është vërtetë i bezdisshëm, sigurisht që është rritja e mbajtjes së ujit. Këtu janë 5 ushqimet që duhet ... Read More

Dush i ftohtë apo i ngrohtë, cili është më i shëndetshëm?

16/06/2019

Sigurisht se ju ka rastisur edhe juve që të dëgjoni se dushi me ujë të ftohtë është i shëndetshëm, mirëpo a është e vërtetë?Për këtë ... Read More

Shuani etjen me këto pije në ditët e nxehta

16/06/2019

Sigurisht që me të nxehtin duhet të pish më shumë lëngje. Ekuacioni është matematikë dhe duhet respektuar në mënyrë rigoroze. Por jo të gjitha pijet ... Read More

Dushi me ujë të ftohtë, i shëndetshëm për organizëm

15/06/2019

Sigurisht se ju ka rastisur edhe juve që të dëgjoni se dushi me ujë të ftohtë është i shëndetshëm, mirëpo a është e vërtetë?Për këtë ... Read More

Pse hani edhe pse nuk jeni të uritur? Mësoni arsyet

12/06/2019

Sigurisht keni vërejtur veten se shumë herë keni konsumuar ushqim edhe pse nuk keni qenë të uritur. Disa nga arsyet që jeni duke përjetuar këtë ... Read More

Shalqini jep të mira të shumta për shëndetin

08/06/2019

Shalqini sigurisht që është fruti i verës për përsosmëri. Por pak e dinë se përveç të qenit i mirë, ai gjithashtu përmban përfitime medicinale pasi ... Read More

Probleme me peshën? Ja përse duhet të përtypni çamçakëz

17/05/2019

Përtypja e çamçakëzit nuk do t’ju ndihmojë me magji të humbisni kilogramë. Përtypja sigurisht që nuk djegë shumë kalori dhe nuk do të heqë kaloritë ... Read More

Propozimi me unazën më të çuditshme [Foto]

14/05/2019

Sigurisht se të gjithë ne kemi parë lloje të ndryshme të unazave për propozim. Madje disa prej tyre edhe me qumësht. Por sigurisht se dashuria ... Read More

17 vite më vonë, gjyqtari i pranon gabimet që i kushtuan Italisë me eliminim nga Kupa e Botës

04/05/2019

11:57 | 4 Maj 2019 11:57 | 4 Maj 2019 Kush e kujton botërorin e vitit 2002, sigurisht që nuk mund të mos e kujtojë ... Read More

Me qumësht kundër sëmundjeve të eshtrave

21/04/2019

Zakoni i konsumimit të qumështit sigurisht që fitohet gjatë fëmijërisë dhe duhet të vazhdohet gjatë gjithë jetës. Shkrirja e kockave është një sëmundje e cila ... Read More