Tag: sigurt

Këto janë 7 shenjat që shfaqen një muaj para një sulmi në zemër

11/12/2019

A jeni të sigurt se stili i jetesës që po e bëni tani, është mjaftueshëm i mirë sa të parandaloni një sulm në zemër?Lista e ... Read More

Mos e vloni disa herë ujin e njejtë, është e rrezikshme për shëndetin

18/09/2019

Nëse e zieni ujin një herë, ai bëhet më i pastër dhe më i sigurt për ta pirë, mirëpo nëse atë proces e përsëritni edhe ... Read More

Thaçi: Të jetojmë në një shtet të përbashkët pa kufij

27/05/2019

E ardhmja e Kosovës është e sigurt për anëtarësim në NATO dhe BE, por po krijohen edhe rrethana të reja që zgjidhja më e mirë ... Read More

Efektet e glutenit: Përse marrja e vitaminave shtesë është aq e rëndësishëm te të sëmurët me celiakia

10/05/2019

E vetmja terapi e sigurt te rasti i celiakisë është ushqimi pa gluten, përkatësisht ushqimi i cili përbëhet nga artikujt të cilët nuk përmbajnë gluten ... Read More

Punë e kryer: Kjo do të jetë skuadra e re e Hazard

19/04/2019

Eden Hazard po kalon sezonin e fundit te Chelsea. Në Spanjë tashmë janë të sigurt, se reprezentuesi i Belgjikës nga sezoni i ri do të ... Read More

E ardhmja e Biglia në pikëpyetje, Milan nuk di çfarë të bëjë me lojtarin

09/04/2019

Mesfushori i Milan, Lucas Biglia, nuk e ka të sigurt të  ardhmen e tij në ‘San Siro’. Sipas raportimeve të ‘Gazzetta dello Sport’, skuadra e ... Read More

Kujdes vajza: Meshkujt e këtyre shenja të horoskopit janë tradhëtar

07/04/2019

Një ndër karakteret krejtësisht e sigurt është edhe besnikëria në lidhjet dashurore, prandaj për tu siguruar më mirë, lexoni dhe kuptoni meshkujt e cilave shenja ... Read More

Galaxy Note 10 mund të jetë telefoni i parë nga Samsung pa asnjë buton fizik

26/03/2019

Samsung ka qenë duke luajtur kartën e sigurt me hartimin e telefonave të tyre (me përjashtim të Galaxy Fold që ishte në të vërtetë një ... Read More

Solskjaer: Nuk e di se çfarë do të ndodh, por plani është që të kthehem në Molde

08/03/2019

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunar Solskjaer tha se nuk është i sigurt nëse ka kontratë me Molden. Norvegjezi në dhjetor mori drejtimin ... Read More

KOMF thirrje institucioneve dhe organizatave të hartojnë standardet minimale për mbrojtjen e fëmijëve

14/02/2019

Me qëllim të mbrojtjes së fëmijëve, krijimit të një ambienti të sigurt, për të siguruar standardet e sjelljes dhe praktikës profesionale dhe për të siguruar ... Read More

Ter Stegen nuk e di të ardhmen te Barcelona

05/02/2019

Marc-Andre ter Stegen nuk është i sigurt për të ardhmen te Barcelona. Megjithatë portieri gjerman këmbëngul se do të dëshironte të qëndronte te skuadra katalanase. ... Read More

Udhëheqësi i Mercedesit, Toto Wolff: Vitin e kaluar isha skeptik për Lewis Hamiltonin

04/02/2019

Udhëheqësi i Mercedesit, Toto Wolff nuk ishte i sigurt nëse britaniku do të mund të konkurronte për një titull botëror në vitin 2018. Formula 1 ... Read More