Tag: siguruar

Akili në formë të mirë, fiton dhe siguron çerekfinalen

13/07/2019

14:13 | 07/13/2019 Akil Gjakova ka siguruar çerekfinalen në ‘Grand Prix 2019’. Xhudisti nga Kosova në një luftë të fortë, ka dalë fitues përballë zviceranit ... Read More

Mrekullitë që i ndodhin trupit kur pini ujë me limon dhe shafran

14/05/2019

Ta mbash trupin të hidratuar është e domosdoshme për ta siguruar funksionin optimal të tij. Megjithatë, nëse e pasuroni ujin me limon dhe shafran, atëherë ... Read More

Akil Gjakova prek çerekfinalen në Baku

11/05/2019

12:24 | 11 Maj 2019 12:24 | 11 Maj 2019 Akil Gjakova ka siguruar kalimin në çerekfinale të ‘Grand Slamit’ të Baku. Xhudisti nga Kosova ... Read More

Konfiskohen 67 kilogram drogë në Rahovec, arrestohet një person

07/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 14:00, njësiti i antidrogës në Gjakovë ka siguruar informacione relevante se një person i dyshuar në ... Read More

Barcelona nënshkruan me një tjetër yll nga liga holandeze

04/05/2019

22:03 | 05/04/2019 Skuadra e Barcelonës ka siguruar edhe një tjetër lojtar premtues nga liga holandeze, Eredevisie. Mesfushori i Groningen, Ludovit Reis, është pajtuar për ... Read More

Feronikeli dhe Trepça ’89 kalojnë në finale të Kupës së Kosovës

01/05/2019

Feronikeli dhe Trepça ’89 kanë siguruar kalimin në finale të Kupës së Kosovës për sezonin 2018/2019. Liderët e Superligës së Kosovës, kanë shënuar fitore edhe ... Read More

Inter me top transferim nga Barcelona

22/04/2019

Barcelona tashmë e ka siguruar transferimin e Frenkie de Jong nga Ajaxi. Transferimi i Frenkie de Jong te Barcelona u kompletua në fillim të këtij ... Read More

Hazard te Real Madrid është punë e kryer, por jo edhe Pogba

18/04/2019

Real Madrid thuhet se e ka siguruar transferimin e Eden Hazard. Real Madrid do ta transferojë në verë Eden Hazardin, gjersa do t’i paguajë rreth ... Read More

Për vetëm tre muaj janë lëshuar 1,709 viza nga Kroacia, qytetarët nuk kanë dëshirë më të kthehen në Kosovë (Video)

17/04/2019

Pritjet para ambasadës së Kroacisë dhe Gjermanisë vazhdojnë. RTV Dukagjini ka siguruar raporte për numrin e vizave që janë lëshuar gjatë vitit 2018. Vetëm nga ... Read More

Dyshime se stafi i Aeroportit të Rinasit bashkëpunoi në grabitje, nuk dha “alarmin e kuq” dhe policisë nuk iu hap dera

11/04/2019

Stafi i koncesionarit “TIA” dhe i shoqërisë “ICTS Albania” që është ngarkuar për të siguruar rendin dhe qetësinë e aeroportit “Nënë Tereza” rezulton të mos ... Read More

Formacioni i muajit mars në Francë: Zeneli, Mbappe, Di Maria…

09/04/2019

Paraqitjet e mira, asistimet dhe golat i kanë siguruar Arbër Zenelit një vend në formacionin më të mirë të muajit mars. Faqja e specializuar për ... Read More

Distria e fiton me ippon luftën e parë dhe kalon në çerekfinale në Antalia

05/04/2019

Distria Krasniqi ka siguruar kalimin në çerekfinale në Grand Prixin Antalya. Xhudistja nga Kosova e ka fituar luftën e parë në Antalia ndaj turkes Gulkader ... Read More