Tag: sikurse

Tri mënyra të lehta për ta hequr çamçakëzin nga rrobat

30/07/2020

Sa e mirë do të ishte një gjë sikurse heqja e çamçakëzit nga rrobat brenda pak minutave? Mos u brengosni, nuk sugjerojmë që t’i hidhni ... Read More

Dielli është duke përjetuar një krizë, thonë shkencëtarët

20/05/2020

Sikurse në burrë i moshuar që kërkon rininë, ashtu edhe dielli mund të jetë duke përjetuar një krizë në mes të jetës, thonë shkencëtarët. Ky ... Read More

Zbulohet homo sapiensi më i vjetër joafrikan

13/07/2019

“Apidima 1, sikurse e kanë quajtur shkencëtarët, është më i vjetri nga gjithë homo sapiensët e zbuluar jashtë Afrikës”, shpjegon Katerina Harvati e universitetit Tubingen ... Read More

Këto janë ushqimet, për të cilat truri juaj ka nevojë

03/07/2019

Sikurse lëkura dhe lukthi, edhe truri ka nevojë për ushqime specifike për t’u “ushqyer”  dhe për të funksionuar në mënyrë efikase.Truri i njeriut mund të ... Read More

Si të shmangim mushkonjat gjatë verës

30/06/2019

Asgjë nuk mund t’ua prish mbrëmjet romantike verore sikurse mërzia nga mushkonjat. Por me ndihmën e disa aleatëve natyrorë, zhurma dhe thumbimet do t’i takojnë ... Read More

Mishi i bardhë e rrit sasinë e kolesterolit në gjak

06/06/2019

Mishi bardhë sikurse ai i pulës e rrit sasinë e kolesterolit në gjak po aq sa mishi i kuq, kjo sipas një studimi të bërë ... Read More

Largojeni sekretin nga trupi me këto metoda shtëpiake

04/06/2019

Mbledhja e sekretit në trup ju bën të ndiheni sikurse ju ka ngecur diçka në fyt.Ju e ndjeni një nevojë për ta pastruar fytin dhe ... Read More

KFOR-i deklarohet për aksionin e Policisë në veri të Kosovës

28/05/2019

Sikurse Qeveria e Kosovës, edhe KFOR ka bërë të ditur se aksioni i Policisë së Kosovës në veri nuk është i drejtuar kundër serbëve, por ... Read More

Ava Max probleme me frymëmarrjen?

28/04/2019

Duket se Ava Max ka probleme me frymëmarrjen ashtu sikurse Rita Ora. Ava Max ka brengosur fansat për shëndetin e saj në një fotografi në ... Read More

Kolona të gjata në Merdare, pritje deri në katër orë

14/04/2019

Me përfundimit e ditëve të ftohta me borë e shi, sikurse cdo vit, edhe kësaj here kanë filluar problemet me kolonat e gjata në kufijtë ... Read More

Milionat ruse kundër shtetësisë së Kosovës?

12/04/2019

Rusia ka agjendë, përmes së cilës tenton të shtrijë ndikimin e saj në Kosovë, ashtu sikurse edhe në të gjithë rajonin e Ballkanit dhe ajo investon për ... Read More

Nëna e Rita Orës publikon fotografi të rralla të vajzave të saj si të vogla kur merrnin pjesë në shfaqje baleti

24/03/2019

Ashtu sikurse vajza e saj me fame botërore, edhe e ëma e këngëtares Rita Ora, Vera Sahatçiu-Ora, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet ... Read More