Tag: Siljanovska

Zaev: Bëj thirrje për bashkim të madh në raundin e dytë

22/04/2019

Alsat 2019-04-22T00:51:37+02:00 Stevo Pendarovski i fitoi 321.201 vota kundrejt 316.872 të Gordana Siljanovska Davkovas dhe 79.169 vota të Blerim Rekës, kumtoi sonte kryeministri Zoran Zaev ... Read More

Siljanovska fiton në diasporë

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T20:14:09+02:00 Rezultatet e dala flasin se kandidatja për president, Gordana Siljanovska ka fituar shumicën e votave në diasporë. Nga votat e numëruara Siljanovska ka ... Read More

Atmosfera në shtabin e kandidates Gordana Siljanovska

21/04/2019

The post Atmosfera në shtabin e kandidates Gordana Siljanovska appeared first on ALSAT-M. Read More

Fushata, Siljanovska: Do t’ia rikthej identitetin Maqedonisë

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T14:35:09+02:00 Kandidatja për President Gordana Siljanovska Davkova, synon të bëhet femra e parë, e cila mund të ulet në fronin e Vilës Vodno. Siljanovska, ... Read More

Siljanovska: Pushteti të mos koncentrohet në një parti

17/04/2019

Alsat 2019-04-17T16:15:36+02:00 Kandidatja opozitare për presidente shteti, Godana Siljanovska Davkova e mbështetur nga VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni, tha se karakteri i saj mund të krahasohet me ... Read More

Siljanovska: Do të dëgjoj zërin e maqedonasve të Egjeut

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T16:30:32+02:00 Kandidatja për presidente e mbështetur nga VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska Davkova, ka vendosur lule në përmendoren e fëmijëve refugjatë nga Maqedonia e Egjeut. Siljanovska ... Read More

Siljanovska: Shteti është i lidhur me maqedonasit

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T14:45:46+02:00 Gordana Siljanovska, kandidatja për president e mbështetur nga VMRO DPMNE-ja, ka theksuar se maqedonasit nuk dorëzohen as kur dikush mundohet t’i gjunjëzojë, përkundrazi ... Read More

Fillon zyrtarisht gara presidenciale

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T10:42:38+02:00 Blerim Reka, Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska, sot e fillojnë fushatën për zgjedhjet e gjashta presidenciale. Fushatën Blerim Reka kandidat presidencial i Aleancës ... Read More

Të hënën fillon fushata, kandidatët firmosën kodeksin për zgjedhje korrekte

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T15:24:41+02:00 Tre kandidatët për president shteti, Blerim Reka, Gordana Siljanovska dhe Stevo Pendarovski, një ditë para fillimit fushatës nënshkruan Kodeksin për zgjedhje korrekte dhe ... Read More

LSDM: Siljanovska dëshiron të bëhet Ivanov i ri

20/03/2019

20 Mars 2019 / 13:14 Kandidatja e Hristijan Mickovskit, Gordana Siljanovska, është e njëjtë me Gjorgje Ivanovin, thonë nga partia në qeveri LSDM përmes një ... Read More

LSDM: Siljanovska sërish në mbrojtje të kriminelëve

19/03/2019

19 Mars 2019 / 14:16 Kandidatja e Hristijan Mickovskit, Gordana Siljanovska, sërish është vënë në mbrojtje të kriminalitetit dhe kriminelëve. Me këtë sjellje, Siljanovska edhe ... Read More

Siljanovska drejtuar Zaevit: Jam jashtë konceptit ku punë ka vetëm për fëmijët e zyrtarëve tuaj

18/02/2019

18 Shkurt 2019 / 20:50 Kandidatja për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljanovska ka reaguar në profilin e saj në Facebook, pasi kryeministri Zoran ... Read More