Tag: simptome

Dybala shqetëson Juven, tamponi i katërt i del sërish pozitiv me Covid-19

29/04/2020

Nuk ka asnjë simptomë por Paulo Dybala nuk e ka fituar ende betejën me Covid-19. Sulmuesi i Juventusit ka rezultuar sërish pozitiv edhe në tamponin ... Read More

Tregoni vëmendje: 10 shenja paralajmëruese të kancerit të gjirit për të cilat nuk flitet dhe aq

03/11/2019

Një në gjashtë gra dyshojnë fillimisht për kancer të gjirit falë një simptome që s’ka të bëjë me gungat në gjoks, si për shembull, anomali ... Read More

Kanceri i pankreasit – simptomat që nuk duhet të injorohen

17/09/2019

Është një sëmundje e heshtur pasi nuk shkakton pothuajse asnjë simptomë që në fillim, duke e bërë të vështirë për të bërë një diagnozë të ... Read More

Çka duhet të dini për alergjitë e lëkurës?

09/07/2019

Irritimi i lëkurës mund të jenë një shenjë ose simptomë e një alergjie.Por, gjithashtu mund të jenë rezultat i drejtpërdrejtë i ekspozimit ndaj ndonjë alergjeni. ... Read More

Gjashtë sëmundje serioze të cilat ua paralajmëron dhembja e shpinës

30/03/2019

Dhembja e shpinës mund të jetë simptomë e ndonjë sëmundjeje të rrezikshme dhe kërkon kujdes. Dhembja në këtë pjesë të trupit mund të jetë alarm për ... Read More

Për tre muaj, mbi 400 të prekur nga fruthi

01/03/2019

1 Mars 2019 / 15:56 82 raste me simptome të fruthit janë regjistruar gjatë javës së kaluar. Raporti javor i Institutit të shëndetit Publik njofton ... Read More

Shtohet numri i të prekurve nga gripi

21/02/2019

21 Shkurt 2019 / 15:17 Rreth 3 mijë raste me simptome të gripit dhe sëmundje tjera të ngjashme me gripin janë regjistruar gjatë javës së ... Read More

Tri të katërtat e njerëzve me grip nuk shfaqin simptoma

23/01/2019

Tri të katërtat e të rriturve me gripin sezonal dhe pandemik nuk shfaqin asnjë simptomë, thonë shkencëtarët në Britani. Autori kryesor, dr. Andrew Hayward, nga ... Read More

Vazhdon përhapja e fruthit në rajonin e Dibrës

03/08/2018

3 August 2018 / 15:15 Pesë raste të reja me simptome të fruthit janë regjistruar në spitalin e Dibrës. Analizat e tyre janë dërguar për ... Read More