Tag: sipas

Ngordhin kafshët në Drenas, banorët fajësojnë fabrikën

25/05/2019

Në një fshat të Drenasit, kafshët janë duke ngordhur. Sipas banorëve, ato po helmohen gjatë kullotave dhe më pas po ngordhin. Të njëjtit banorë, po ... Read More

Prokuroria Themelore në Prizren ngrit aktakuzë për keqpërdorim të pozitës zyrtare

24/05/2019

Sipas aktakuzës, i pandehuri F.G., duke shfrytëzuar detyrën e tij zyrtare, i tejkalon kompetencat e tij, me qëllim të përfitimit të çfarëdo dobie për personin ... Read More

Sali Berisha publikon fotografi ku shihet Rama duke marrë drogë

23/05/2019

Sali Berisha ka treguar disa foto ku sipas tij Edi Rama është duke marrë drogë. Në fakt foto janë të publikuara dhe më parë, por ... Read More

Themeluesi i Twitter e quan presidentin Trump “mjeshtër të kësaj platforme”

23/05/2019

Presidenti Trump është mjeshtër i Twitter’it. Kjo sipas bashkthemeluesit të kompanisë Ev Williams. “Ajo çka Trump ka bërë për Twitterin është gjeniale. Ai është mjeshtër ... Read More

A do të jetë ky ylli që do të zëvendësojë Pogban te Man Utd?

21/05/2019

19:39 | 21 Maj 2019 19:39 | 21 Maj 2019 Thomas Partey është më i mirë se Paul Pogba sipas agjentit të lojtarit, me Manchester ... Read More

Emilia Clarke u përgjigjet prindërve që i emërtojnë fëmijët Khaleesi dhe Daenerys

21/05/2019

14:02 | 21 Maj 2019 14:02 | 21 Maj 2019 Prindërit i kanë emëruar fëmijët sipas karakereve të preferuara në “Game of Thrones”. Emilia Clarke ... Read More

Udhëtimi me shokë është gjëja më e mirë që mund ta bëni për shëndetin

20/05/2019

Mblidhni shokët! Sipas hulumtimeve të reja, udhëtimi me shokët është gjë shumë e mirë për shëndetin mendor dhe fizik. Arsyeja? Epo, studimet tregojnë se që ... Read More

Të gënjesh është një stres i vërtetë, që i kushton shtrenjtë shëndetit

20/05/2019

Sipas një studimi amerikan, duke thënë shpesh gënjeshtra, mund t’i shkaktoni një gjendje tensioni dhe ankthi shëndetit. Duke qenë të sinqertë, favorizoni një mirëqenie psiko-fizike ... Read More

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit (Video)

16/05/2019

  Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ... Read More

Kalon rreziku nga vërshimet, nesër vranët me riga lokale shiu

14/05/2019

Nesër mbi vendin tonë, sipas meteorologëve, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. Sipas parashikimit të ... Read More

Çfarë i shkakton shtresat e yndyrës rreth stomakut

14/05/2019

Sipas hulumtimeve të fundit, njerëzit e moshës së mesme e kanë më të vështirë të humbasin shtresat rreth barkut, si burra ashtu edhe gra. Edhe ... Read More

Ushqimet që po ua shkaktojnë depresionin

14/05/2019

Ushqimet e shpejta mund të shkaktojë që yndyra të depërtoj në tru dhe të shkaktojë depresion, sipas një studimi të ri. Hulumtimi sugjeron se yndyra ... Read More