Tag: situata

Largohet me forcë nga tubimi i mbijetuari i masakrës së Dubravës

22/05/2019

Në 20-vjetorin e masakrës që forcat serbe orkestruan ndaj të burgosurve në burgun e Dubravës situata eskaloi kur ish-i mbijetuari i kësaj masakre, Shefqet Kabashi ... Read More

Sulmohet me fishekzjare Drejtoria e Policisë së Shtetit

13/05/2019

Ndizet situata në marshimin-protestë të opozitës. Protestuesit e parë që ndodhen para Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit kanë hedhur tymuese dhe kapsolla në ... Read More

Meta: Sahit Dollapi duhet të ishte në spital, jo në polici

11/05/2019

Presidenti Ilir Meta është shprehur se “situata para Drejtorisë së Policisë është absurde”, pasi, sipas tij, Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sahit Dollapi, duhet të ... Read More

Komplikohet çështja  Real Madrid – Pogba, transferimi mund  të mos ndodh

02/05/2019

Situata rreth transferimit të Paul Pogba tek Real Madrid duket se është komplikuar paksa. Emri i mesfushorit francez është lidhur ngushtë me një transferim në ... Read More

Këto emocione në mënyrë të pashmangshme zbulojnë depresionin

24/04/2019

Çdo ditë ne ballafaqohemi me situata të panumërta që lehtë mund të na largojnë nga rruga dhe ta bëjë jetën tonë shumë depresive dhe stresuese. ... Read More

Shpërthen situata tek Man Utd – Lojtarët spanjollë besojnë se trajtohen ndryshe nga ata anglezë

21/04/2019

Shpërthen situata tek Man Utd – Lojtarët spanjollë besojnë se trajtohen ndryshe nga ata anglezë Skuadra e Manchester United duket sikur ka qasje ndryshe ndaj ... Read More

Ylli i Napolit dhe Ancelotti prishin raportet

20/04/2019

Situata në skuadrën e Napolit duket se nuk është aspak e mirë. Ylli i skuadrës, Lorenzo Insigne dhe trajneri Carlo Ancelotti duket se nuk i ... Read More

Përfundojnë reshjet e shiut, nga sot fillon ngritja e temperaturave

19/04/2019

Pas gjithë atyre reshjeve të cilat kishin përfshirë pjesën dërmuese të vendit, situata meteorologjike vije drejtë stabilizimit. Kjo për arsye të depërtimit të masave ajrore ... Read More

Bie numri i rasteve me grip, në Klinikën Infektive thonë se fruthi këtë vit nuk paraqet problem (Video)

09/04/2019

Situata me gripin sezonal i është kthyer normalitetit. Kështu thotë drejtori i infektives, Hamdi Ramadani, duke shtuar se pos gripit sezonal, ka raste më pak ... Read More

Mathew Palmer sot në Shqipëri

08/04/2019

Situata kritike politike në Shqipëri, pritet të marrë një kthesë të re me vizitën e zv. ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, i cili ... Read More

Palmer përpiqet t’i pajtojë shqiptarët në Tiranë

07/04/2019

Situata kritike politike pritet të marrë një kthesë të re me vizitën e zv. ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, i cili do të ... Read More

Komplikohet situata tek Barca, nuk përjashtohet mundësia për largimin e Umtiti

04/04/2019

Komplikohet situata tek Barca, nuk përjashtohet mundësia për largimin e Umtiti E ardhmja e Samuel Umtiti tek skuadra e Barcelonës nuk është e sigurt. Situata ... Read More