Tag: situatë

A jeni shumë të stresuar? Kujdes, ja çfarë dëmesh i shkakton stresi trupit tuaj

05/08/2019

Një situatë stresuese, shkakton hipotalamusin (regjion i trurit) tuaj të dërgojë sinjale “mbrojtëse” të cilat manifestohen me rrahje të shpeshta të zemrës, frymëmarrje të shpejtuar ... Read More

Ajo çfarë stresi i bënë trupit tuaj është e tmerrshme

21/06/2019

Një situatë stresuese shkakton hipotalamusin (regjion i trurit) tuaj të dërgojë sinjale “mbrojtëse”, të cilat manifestohen me rrahje të shpeshta të zemrës, frymëmarrje të shpejtuar ... Read More

Ajo çfarë i bën trupin tuaj stresi është e tmerrshme

21/06/2019

Një situatë stresuese, shkakton hipotalamusin(regjion i trurit) tuaj të dërgojë sinjale “mbrojtëse” të cilat manifestohen me rrahje të shpeshta të zemrës, frymëmarrje të shpejtuar dhe ... Read More

Shefi kap punëtoren duke fjetur në orar të punës, shikoni çfarë i bënë

11/06/2019

Një situatë aspak e zakontë ka ndodhur në Sidney të Australisë.Kamerat e sigurisë së lokalit, regjistruan duke fjetur punonjësen e pastrimit gjatë orarit të punës, ... Read More

Shqipëri, alarmante lindjet barazohen me vdekjet

15/05/2019

Tendenca e treguesve demografik në Shqipëri po shfaq një situatë gjithmonë e më shumë alarmante. Instituti i Statistikave raportoi se, në tremujorin e parë të ... Read More

Sali Berisha: Ose mosbindja do rrëzojë Edi Ramën, ose opozita do të shuhet

06/05/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kriza politika ka vetëm dy rrugë në këtë situatë ku është futur. Në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora, Berisha ... Read More

‘Ciao’ Juventus, Dybala po kalon në Premierligë

09/04/2019

Paulo Dybala po përballet me një situatë të pakëndshme te Juventus. Edhe në këtë sezon, Paulo Dybala nuk po luan rregullisht te Juventus. Sulmuesi argjentinas ... Read More

Ilaçi për ekonominë e vendit, NATO dhe BE-ja

29/03/2019

Politikat e mira ekonomike, si dhe një situatë e qëndrueshme politike janë të domosdoshme për vendin që të fillojë të arrijë rezultate të mira ekonomike, ... Read More

Kusari-Lila: Nuk pranoj të bëhem kryeministre e një qeverie gjithëpërfshirëse (Video)

05/03/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se në këtë situatë aktuale nuk do të pranonte të drejtonte një qeveri  gjithëpërfshirëse. Kusari-Lila, në “Debat Plus” ... Read More

Mustafa fajëson Thaçin dhe Haradinajn për gjendjen në vend, thotë se LDK nuk do të hyjë në qeveri për të shpëtuar koalicionin

04/03/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se Kosova është në një situatë tejet të rëndë për shkak që siç tha ai, garës politike që ... Read More

Mësoni të keni vetëbesim, këto pesë ‘truke’ psikologjike do t’ju ndihmojnë

23/02/2019

Nëse keni vetëbesim, ju mund t’ia dilni në çdo lloj situate. Gjithçka çfarë duhet të bëni është ta duani veten tuaj. Asnjëherë mos mendoni që ... Read More

Reshjet e borës, mbeten të bllokuara disa fshatra në Shqipëri

11/01/2019

Në Bulqizë të Shqipërisë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot ... Read More