Tag: sjellje

Britani, të burgosurit me sjellje të mirë do të mbajnë çelësin e qelisë

15/07/2019

Të burgosurit me sjellje të mirë do të kenë më shumë favore. Ministria e Drejtësisë në Britani është duke shqyrtuar që të shpërblejë të burgosurit ... Read More

Kupa e Botës e Fortnite përjashton 1,200 lojtarë hileqarë

22/04/2019

Mbase do të mendonit se një aktivitet si Fortnite World Cup do të kishte pjesëmarrës me sjellje prej profesionistësh por ja që nuk ka ndodhur ... Read More

UEFA akuzon Ronaldon për sjellje të pahijshme për festën ndaj Atleticos – në ditët në vijim pritet vendimi

18/03/2019

Cristiano Ronaldo është akuzuar nga UEFA për sjellje të pahijshme, ndërsa Juventusi është në pritje të mësojë nëse portugezi do të dënohet në lidhje me ... Read More

Edhe dy femra e akuzojnë R.Kellyn për abuzim seksual

22/02/2019

Dy femra kanë dal me akuza për sjellje të keqe seksuale kundër këngëtarit të R&B, R Kellyt. Rochelle Washington dhe Latresa Scaff thanë në një ... Read More

Tetë zakone të këqija që dëmtojnë sistemin tonë imunitar

19/01/2019

Disa sjellje mund ta bëjnë trupin më të prekshëm ndaj sëmundjeve Kjo është konfirmuar nga specialistët e Qendrës Immuno në Spitalin Humanitas në Milano, një ... Read More