Tag: Skenderajt

Në 20 vjetorin e rënies nderohet dëshmori Mustafë Haxhiu

28/05/2019

Nën organizimin e kryetarit të Skenderajt, Bekim Jashari, sot bëhen homazhe në 20 vjetorin e rënies së dëshmorit, Mustafë Haxhiu. Homazhet bëhen në Kompleksin Memorial ... Read More

Thaçi: Vlerat e UÇK-së po rriten

26/05/2019

Në fshatin Plluzhinë të Skenderajt sot në dy shtëpi janë zbuluar pllaka përkujtimore, në nderim të kontributit për liri të vendit. Ishte shtëpitë e Hasan ... Read More

Sami Lushtaku lirohet nga të gjitha akuzat në rastin e KEK-ut

20/05/2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku është liruar nga turpi gjykues prej të gjitha akuzave në rastin e njohur si KEK. Lajmin për Telegrafin e ka ... Read More

​Skenderaj dhe MPH realizojnë shtatë projekte kapitale

15/05/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka nënshkruar marrëveshje me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, për financim të realizimit të 7 ... Read More

Sami Lushtaku kundërshton idenë e korrigjimit të kufijve

13/05/2019

Kryetari i PDK-së në degën e Skenderajt, Sami Lushtaku, thotë se është kundër idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Lushtaku thotë se ... Read More

Komuna e Skenderajt mbulon shpenzimet e varrimeve të qytetarëve

24/04/2019

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari dhe kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Skenderaj, Nexhmi ef. Maksuti, nënshkruan sot memorandumin e mirëkuptimit përmes të cilit ... Read More

Mitrovica, Skenderaj dhe Vushtrria pa ujë, shkak borxhi 20 vjeçar i pjesës veriore

19/04/2019

Kompania Rajonale Ujësjellësi “Mitrovica” (KRUM), ka njoftuar të gjithë konsumatorët e Mitrovicës, Skenderajt, si dhe veriut të Mitrovicës, se sot nga ora 11:00 është ndërprerë ... Read More

Sot fillon aksioni për pastrimin e Skenderajt

19/04/2019

Në kuadër të shënimit të Ditës së Tokës, që mbahet më 22 prill, Komuna e Skenderajt do të zhvillojë aktivitete për pastrimin e qytetit. Me ... Read More

Jashari kujton 16 martirët e vrarë 20 vjet më parë

16/04/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka bërë homazhe sot tek lapidari i 16 martirëve e  lagjes së tretë të këtij qyteti, të vrarë ... Read More

Lushtaku kandidon për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj

16/04/2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka paraqitur kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj. Lushatku e bëri njoftimin për kandidimin e tij në ... Read More

Bekim Jashari flet për përleshjen në degën e PDK-së – nuk do të jem fajtori kujdestar për çdo problem që ndodhë në subjektet politike

15/04/2019

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pas raportimeve se në degën PDK-së në këtë komunë të dielën ka pasur përleshje e fyerje, ... Read More

Jashari pret investitorët e huaj, diskutojnë për ndërtimin e fabrikës së duhanit

14/04/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka pritur sot investitorët e huaj, Bjerne Christensen dhe Klaus Jakobsen nga Danimarka, si dhe biznesmenin shqiptar, Naim ... Read More