Tag: skuadër

Zyrtare: Herolind Shala bëhet me skuadër të re, nënshkruan me pesë herë kampionin norvegjez Valerenga

11/02/2019

Herolind Shala është bërë me skuadër të re pas largimit nga IF Star. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës ka nënshkruar me skuadrën e famshme norvegjeze ... Read More

Milani me gjashtë mungesa ndaj Napolit në Kupën e Italisë

28/01/2019

Milani do të jetë pa gjashtë lojtarët në skuadër për ndeshjen çerekfinale të Kupës së Italisë kundër Napolit të martën mbrëma. Rossonerët janë nikoqir të ... Read More

Zyrtare: Jetmir Krasniqi kalon nga Lugano te Voluntari

28/01/2019

Mbrojtësi i Kosovës, Jetmir Krasniqi, ka ndërruar skuadër duke kaluar nga Lugano te Voluntari në Rumani. Krasniqi ka luajtur vetëm gjashtë muaj te Lugano, duke ... Read More

Shala me tri oferta nga kampionati norvegjez

28/01/2019

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Herolind Shala së shpejti pritet të bëhet me skuadër të re. Pasi luajti për gjashtë muaj me skuadrën IF Star, ... Read More

Rangnick i Leipzigut: Ofertave të Bayernit për Wernerin nuk mund t’iu rezistojmë

23/01/2019

Bayern Munich ka paralajmëruar ndryshime të mëdha në skuadër duke sjell lojtar të rinj në çdo repart të ekipit.  Një prej lojtarëve që iu intereson ... Read More

Zyrtare: Akhisarspori e blen përfundimisht Sokol Cikalleshin

17/01/2019

Sokol Cikalleshi ka ndërruar skuadër, por jo edhe kampionat. Sulmuesi shqiptar më nuk është pjesë e skuadrës së Goztepes dhe këtë e ka konfirmuar përmes ... Read More

Buffon: Do të më pëlqente të luaja me CR7, por jam te PSG t’i ndihmoj Neymarit ta fitojë Topin e Artë

16/01/2019

Gianluigi Buffon ka pranuar se do të dëshironte të luante në të njëjtën skuadër me Cristiano Ronaldon, porse është në Paris Saint-Germain për t’i ndihmuar ... Read More

Roma dhe Barcelona replika në ‘Twitter’ – Giallorosët dëshirojnë të nënshkruajnë me Messin në janar

10/01/2019

Cila skuadër nuk do të dëshironte të nënshkruante me Lionel Messin? Klubi italian Roma, gjithmonë ka treguar dashuri për futbollistin më të mirë të të ... Read More

UEFA heton Luftëtarin për trukim ndeshjesh në Ligën e Evropës

07/01/2019

Pas Skënderbeut, edhe një tjetër skuadër shqiptare përfundon në radarët e UEFA-s, zyrtarisht për ndeshjet e dyshuara për trukim. Bëhet fjalë për skuadrën e Luftëtarit, ... Read More

Juventusi i kompletuar, Milani me shumë mungesa – lojtarët e ftuar nga Allegri e Gattuso

10/11/2018

Juventusi e ka kthyer në skuadër Douglas Costan dhe Federico Bernardeschin, ndërsa Milani ka nevojë për teste fizike për Gonzalo Higuain dhe Patrick Cutronen. Ndeshja ... Read More

Chelsea 2-2 Man UTD: Notat e lojtarëve

20/10/2018

Chelsea ka vazhduar si skuadër e pamposhtur në Ligën Premier edhe pas nëntë ndeshjeve të zhvilluara. Londinezët në javën e nëntë kanë zhvilluar derbin ndaj ... Read More

Notat e lojtarëve: Fulham 1-5 Arsenal, Lacazette më i miri në fushë – vlerësim i lartë edhe për Xhakën dhe Mustafin

07/10/2018

Arsenali është treguar skuadër shumë e fortë në krahasim me Fulhamin në ndeshjen javës së tetë të Ligës Premier. Falë paraqitjes së tyre, Topçinjtë kanë ... Read More