Tag: skuadra

Van Dijk pranon fajin për golin e Babel: Është dashur të veproja më mirë

18/03/2019

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, ka pranuar se ishte çliruar kur skuadra e tij fitoi ndaj Fulhamit, pas atij gabimi që bëri në golin ... Read More

Notat e lojtarëve: Milan 2-3 Inter, vlerësohet Bakayoko

17/03/2019

Milani dhe Interi kanë zhvilluar një superderbi në San Siro, të cilin e fitoi skuadra zikaltër. Në këtë ndeshje, Rossonerët kanë marrë notë mesatare lehtësisht ... Read More

Roma pëson humbje nga Spali

16/03/2019

Me rezultat 2-1, skuadra e Spalit e ka mposhtur Romën para tifozëve në Stadio Paolo Mazza. Zhvillohej minuta e 22-të e takimit, kur u zhbllokua ... Read More

Arsenal 3-0 Rennes, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

14/03/2019

Skuadra angleze Arsenal ka siguruar çerekfinalen në Ligën e Evropës. Topçinjtë kanë arritur ta përmbysin rezultatin nga ndeshja e parë përballë skuadrës franceze Rennes. Francezët ... Read More

Ramos e Benzema vendosën veto kundër rikthimit të Mourinhos

14/03/2019

Skuadra e Real Madridit shkaku i rezultateve të dobëta ka bërë që të ndërrohet shkarkohet Santiago Solari. Zinedine Zidane u kthye në vendin e suksesit, ... Read More

Bashkimi pëson një tjetër humbje në Ligën Ballkanike

12/03/2019

Kampioni i Kosovës, Bashkimi, ka pësuar humbje (77-92) nga skuadra maqedonase, KK Blokotehna, në ndeshjen e vlefshme për Ligën Ballkanike. Ekipi nga Gjevgjelia e nisi ... Read More

Chiellini: Atletico ngjason me Juven

12/03/2019

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, ka thënë se skuadra e Atletico Madridit dhe Zonja e Vjetër kanë shumë ngjashmëri. 34-vjeçari beson te kualifikimi pavarësisht se ... Read More

Monchi i larguari i radhës nga Roma, spanjolli do t’i bashkohet Arsenalit

08/03/2019

Ka filluar spastrimi tek skuadra e famshme italiane Roma. Pas dy humbjeve të rënda 3-0 nga Lazio në kampionat si dhe 3-1 nga Porto në ... Read More

LeBron James e lë pas Michael Jordanin në listën e koshashënuesve më të mirë në NBA

07/03/2019

LeBron James ka arritur një sukses në aspektin personale, megjithëse skuadra e Los Angeles Lakers është gjithnjë e më larg sigurimit të një bilete për ... Read More

Solskjaer zbulon skuadrën që i inspiroi për rikthimin: Folëm për fitoren e Ajaxit me djemtë

07/03/2019

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, ka treguar se si është inspiruar skuadra e tij për rikthimin e madh ndaj PSG-së. Ai thotë se ... Read More

Conte sërish përfolët si trajner i ardhshëm i Juventusit

06/03/2019

Antonio Conte mund të bëjë një kthim te skuadra e Juventusi teksa do ta ketë ndihmën e Andrea Pirlos. E përditshmja sportive “Tuttosport” shkruan sot ... Read More

Pereira beson se Unitedi mund ta rikthejë rezultatin ndaj PSG-së

04/03/2019

Mesfushori i Manchester Unitedit, Andreas Pereira, insiston se skuadra e tij mund ta përmbyse epërsinë ndaj Paris Saint Germainit në Ligën e Kampionvëve. PSG fitoi ... Read More