Tag: skuadrave

Tri skuadra vihen pas mbrojtësit të Juventusit

02/11/2019

10:11 | 11/02/2019 Mbrojtësi i Juventusit, Merih Demiral po tërheq vëmendjen e disa skuadrave evropiane, pavarësisht se ka bërë vetëm një paraqitje për kampionët e ... Read More

Sancho largohet nga Dortmund, transferohet te Liverpool?

23/10/2019

16:27 | 10/23/2019 Liverpool mund t'i bashkohet listës së gjatë të skuadrave të interesuara për talentin e Borussia Dortmund, Jadon Sancho. Ish mesfushori i Liverpoolit, ... Read More

Kush do ta besonte: Jose Mourinho gjen punë në Kinë

05/07/2019

20:34 | 07/05/2019 Ish trajneri i disa skuadrave evropiane, Jose Mourinho, thuhet se është në bisedime me Guangzhou Evergrande, për të zëvendësuar Fabio Cannavaron. Jose ... Read More

Bild: Këto dy skuadra angleze po e kërkojnë talentin e Kosovës

02/05/2019

Talenti i Wolfsburg me prejardhje nga Kosova, Elvis Rexhbecaj, ka shkelur syrin e dy skuadrave nga Anglia. 21 vjeçari në vitin 2017 ka debutuar për ... Read More

Tifozi special: 99 vjeçari në stadium për të mbështetur Dortmundin

27/04/2019

Borussia Dortmund dhe Schalke po zhvillojnë derbin e xhiros së 31-të të Bundesligës. Përballjet e këtyre dy skuadrave që vijnë nga i njëjti rajon, gjithmonë ... Read More

“Pep Guardiola, trajner në Serie A”

27/04/2019

Ish sulmuesi i Kombëtares së Italisë dhe disa skuadrave evropiane, Luca Toni, ka thënë se Pep Guardiola do të jetë trajner në Serie A një ... Read More

Adebayor më në fund ka treguar pse festoi aq shumë për golin ndaj Arsenal

25/04/2019

Ish sulmuesi i skuadrave si Arsenal, Manchester City e Real Madrid, Emmanuel Adebayor, ka zbuluar më në fund një detaj interesant. Në sezonin kur kishte ... Read More

Dortmundi, Bayerni… lista e skuadrave që kanë pësuar nga Rashica në vitin 2019

25/04/2019

Dortmundi, Bayerni… lista e skuadrave që kanë pësuar nga Rashica në vitin 2019 Edhe pse Werder Bremen është eliminuar nga Kupa e Gjermanisë nga Bayern ... Read More

Kush janë 6 skuadrat që Klopp i shikon duke luajtur futboll?

25/04/2019

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka zbuluar se i pëlqen të shikojë ndeshjet e gjashtë skuadrave të Evropës, përfshirë rivalët e tyre në Ligën e ... Read More

Gjiganti evropian e transferon Icardin për 75 milionë euro

23/04/2019

17:04 | 04/23/2019 Vazhdon të rritet numri i skuadrave të interesuara për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi. Argjentinasi sipas gjitha gjasave po kalon sezonin e ... Read More

Formacionet zyrtare: Napoli – Atalanta

22/04/2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Napoli – Atalanta. Ndeshja ndërmjet dy skuadrave do të jetë e vlefshme për xhiron e 33-të në kampionatin italian, ... Read More

‘Ciao’ Allegri, trajneri i madh po rikthehet te Juventus

22/04/2019

Antonio Conte shtë bërë cak i disa skuadrave të mëdha evropiane. Antonio Conte u shkarkua në verën e kaluar nga Chelsea, gjersa shumë skuadra kanë ... Read More