Tag: skuadrën

Bayerni i konkurron Arsenalit për Nicolas Pepe

19/03/2019

Nicolas Pepe vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Lille në Ligue 1 të Francës, ashtu që ka tërhequr interesimin e shumë klubeve të mëdha evropiane. ... Read More

Arsenali bindshëm ndaj Rennesit, Topçinjtë kalojnë në çerekfinale të EL

14/03/2019

Arsenali ka përmbysur skuadrën franceze, duke e mposhtur me rezultat 3-0 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Arsenali e nisi mirë ndeshjen ... Read More

Fenerbahçe kërkon transferimin e Vedat Muriqit

14/03/2019

Vedat Muriqi po shkëlqen këtë sezon në ligën elitare të Turqisë me skuadrën e Rizesporit. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Muriqi me paraqitjet e gjertanishme ... Read More

Spalletti publikon listën për ndeshjen me Eintrachtin, mungesa të rëndësishme te zikaltërit

13/03/2019

Marcelo Brozovic do të jetë në skuadrën e Interit për përballjen me Eintracht Frankfurt të enjten, por Kwadwo Asamoah dhe Lautaro Martinez janë të pezulluar. ... Read More

Kololli shpëton Zurichun nga humbja, i shënon dy gola Thunit

10/03/2019

Benjamin Kololli vazhdon me gola për skuadrën e Zurichut në Superligën e Zvicrës. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës shënoi dy herë në barazimit 2-2 ndaj ... Read More

Inter 2-0 Spal: Notat e lojtarëve, Gagliardini më i miri

10/03/2019

Interi arriti fitore ndaj Saplit me rezultat 2-0 në Giuseppe Meazza. Golat për skuadrën e Luciano Spallettit i shënuan Matteo Politano (68′) dhe Roberto Gagliardini ... Read More

Man City-Watford: Formacionet zyrtare, Mahrez nga fillimi

09/03/2019

14 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Manchester City do të presë në stadiumin Etihad skuadrën e Watfordit. Vendasit nuk dëshirojnë të lëshojnë pikë ... Read More

Keita konfirmon rikthimin në skuadër të Interit

08/03/2019

Keita Balde Diao ka konfirmuar se ai mund ta bëjë rikthimin në skuadrën e Interit për sfidën ndaj Spalit këtë fundjavë. Ketia nuk ka luajtur ... Read More

Diego Simeone i shpëton penalizmit me ndeshje, dënohet vetëm me para

07/03/2019

Diego Simeone do të jetë në gjendje të drejtojë skuadrën në sfidën e Ligës së Kampionëve. Trajneri argjentinas i Atletico Madridit i ka shpëtuar një ... Read More

Ajaxi frymëzohet nga kampionët e vitit 1995 për ta eliminuar Real Madridin

05/03/2019

Ajax nuk e ka skuadrën që e kishte 24 vjet më parë, pasi aktualisht arritja në këtë fazë të eliminimit shihet si një sukses i ... Read More

Icardi ende refuzon të stërvitet me skuadrën e Interit

05/03/2019

Raportohet se Mauro Icardi është duke refuzuar të stërvitet me skuadrën e Interit, sipas lojtarit ai ndjen dhimbje në gju. Sky Sport Italia bën të ... Read More

Barça e mbyll pjesën e parë me epërsi, ndërsa Messi i shtrirë në tokë nga goditja e Ramosit në fytyrë

02/03/2019

Pjesa e parë në El Clasico mes Real Madridit dhe Barcelonë përfundoi me rezultat 0-1 për skuadrën katalunase. Golin e vetëm në 45 minutat e ... Read More