Tag: sociale

Politizohet debati publik mbi propozim-ligjin për mbrojtjen sociale

20/03/2019

Shumica dhe opozita akuzojnë njëra-tjetrën për propozim-ligjin për mbrojtje sociale. Për faktin se debati kaloi në akuza politike, disa pjesëmarrjes dhe përfaqësueses të organizatave lëshuan ... Read More

Fushatat kundër vaksinave, ministri Filipçe do të njoftoj MPB-në (video)

19/03/2019

19 Mars 2019 / 10:27 Rrjetet sociale shpallën lutë kundër “anti-vaksinuesve”, ndërsa në Maqedonia dyshimet kundër vaksinimeve dhe gjeneralishtë mjekësia konvencionale u promovua përmes servisit ... Read More

J.Lo në rrjetet sociale sjell imazhe me linja trupore për zili, por në realitet duket krejtësisht ndryshe

19/03/2019

Diva latine shpesh publikon fotografi në rrjetet sociale teksa ekspozon linjat seksi trupore, por në të vërtetë gjërat nuk duken perfekte. Jennifer Lopez u fotografua ... Read More

Pakoja me ligjet sociale nuk kthehet në Qeveri

18/03/2019

18 Mars 2019 / 15:28 Pako e ligjeve sociale nuk do të kthehet për herë të tretë në Qeveri. Partnerët e koalicionit, LSDM-BDI janë marr ... Read More

Twitter ri dizajnon kamerën që të ngjajë sa më shumë me ata të Snapchat (Foto)

14/03/2019

Kur mendoni për kompanitë e rrjeteve sociale dhe kamerat, Twitter nuk është gjëja e parë që iu bie në mend. Sigurisht se ka shumë fotografi ... Read More

Përse disa njerëz nuk mund ta gjejnë dashurinë?

14/03/2019

Pavarësisht rrjeteve sociale, vetmia tani duket se është bërë një lloj pandemie. Rreth 50% e të rriturve e kanë të vështirë të gjejnë partner. Por, ... Read More

Probleme me Facebook-un dhe Instagram-in përreth botës

14/03/2019

14 Mars 2019 / 8:11 Rrjetet sociale Facebook dhe Instagram “u ndërprenë” përreth botës, për shkak të mijëra përdoruesve të hidhur publikuan për atë në ... Read More

Diskutohet koncept-dokumenti për ndryshimin e Ligjit për Persona të Zhdukur

12/03/2019

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka pritur në takim sot përfaqësues të Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, nga të cilët u ... Read More

Halle Berry angazhon yllin e UFC-së, Brian ‘T-City’ Ortega për ta stërvitur për rolin e ri

12/03/2019

Në rrjetet sociale kanë qarkulluar disa imazhe, në të cilat Halle Berry është parë duke u stërvitur për një rol të ri filmik. Aktorja hollivudiane ... Read More

Reçica viziton Shtëpinë e të Moshuarve me rastin e 8 Marsit

08/03/2019

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka vizituar rezidentet gra në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë, me rastin e 8 Marsit, Ditës ... Read More

Ende pa një dhuratë për 7 dhe 8 Marsin? Këto zgjedhje do t’ju ndihmojnë dhe do t’ju nderojnë

07/03/2019

Ne lexojmë lajme gjatë gjithë kohës në mediat sociale, në Twitter, Tumblr, Instagram, email, etj. Natyrisht, nuk është aspak keq. Por duhet të lexojmë më ... Read More

Piers Morgan: Kylie Jenner nuk është një miliardere e vetë-prodhuar, ajo përfiton falë videos pornografike të motrës së saj

06/03/2019

“Çfarë reflektimi tragjik në shoqërinë tonë të cekët sociale?” – kështu e nis shkrimin e tij gazetari i famshëm anglez Piers Morgan, i cili i ... Read More