Tag: Socialiste

Jeta e Monika Kryemadhit në izolim/ Pasi lan enët bën pompa tek lavamani

24/03/2020

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi së fundmi është bërë pjesë e një sfide në rrjetin social “Instagram”. Në një video të postuar ... Read More

Bushati: E ardhmja e Kosovës është në Bashkimin Evropian

04/05/2019

Deputeti i Partisë Socialiste, Ditmir Bushati ka deklaruar se e ardhmja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është në Bashkimin Evropian dhe këto dy vende kanë se ... Read More

Balla: Opozita po sulmon institucionet e reja të drejtësisë

02/05/2019

  Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, theksoi gjatë një interviste televizive se partitë opozitare kërkojnë që të pengojnë ecurinë e Reformës ... Read More

Rama: Nuk merret pushteti duke penguar negociatat

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T13:30:07+02:00 Partia Socialiste do të jetë në pushtet të paktën deri sa Shqipëria të futet në Bashkimin Europian. Deklarata vjen nga Kryeministri i Shqipërisë ... Read More

Kryemadhi: Djegia e mandateve masë ekstreme, por e detyruar

19/03/2019

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me qytetarët në Shkodër. Në fjalën e saj, Kryemadhi tha se djegia ... Read More

Kongresi i PS-së, fokusi te zgjedhjet lokale, ftohet edhe Fatos Nano

18/03/2019

Kongresi i Partisë Socialiste do të zhvillohet më 23 mars, duke nisur nga ora 10:00, në Pallatin e Kongreseve. Burime nga Kryesia e PS-së, e ... Read More

Rama: Kuvendi të vazhdojë punën

25/02/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka porositur anëtarët e Kryesisë së Partisë Socialiste (PS), gjatë mbledhjes së zhvilluar të hënën, që të impenjohen për të ... Read More

Kryemadhi: Djegia e mandateve, e vetmja rrugë për ta rikthyer shtetin e së drejtës

18/02/2019

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një deklaratë për mediat ka deklaruar se grupi parlamnetar i partisë që ajo drejton ka vendosur ... Read More

“21 janari”, Rama dhe familjarët homazhe në nderim të 4 viktimave

21/01/2019

Kryeministri Edi Rama deputetë të Partisë Socialiste, familjarë të viktimave dhe qytetarë të shumtë zhvilluan sot homazhe për viktimat e 21 Janarit në bulevardin Dëshmorët ... Read More

Rama në Twitter: Unë, ministër i Jashtëm

14/01/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zyrtarizuar atë që u përfol nga burime brenda Partisë Socialiste, pas mbledhjes së Kryesisë këtë të hënë. Ai në ... Read More