Tag: sondazheve

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit (Video)

16/05/2019

  Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ... Read More

Efekti çudibërës: Arrat parandalojnë rrezikun nga sëmundjet e zemrës, kanceri, diabeti, obeziteti

20/12/2018

Një studim i ri ka bashkuar të dhënat e sondazheve dhe studimeve të mëparshme lidhur me efektet e dobishme të arrave dhe frutave të thata; ... Read More

Sondazh i Gallup International: 1.7 milionë qytetarë dëshirojnë të largohen nga Shqipëria

12/12/2018

Kompania e mirënjohur e sondazheve Gallup deklaroi se 60 përqind e shqiptarëve do të braktisnin përfundimisht Shqipërinë nëse do të kishin mundësi. Sipas Gallup, kjo ... Read More