Tag: sonë

Truri i konsideron pjesë të trupit sendet që i mbajmë në dorë

01/01/2020

Shpesh themi se stilolapsi apo edhe telefoni celular janë si zgjatimi i dorës sonë dhe në të vërtetë truri i sheh ato ashtu.Ai percepton çdo ... Read More

E kanë në gjak mashtrimin, këto tre shenja të horoskopit s’duhet besuar kurrë

09/10/2019

Gënjeshtrat janë pjesë e pandashme e jetës sonë, do të tregoheshim plotësisht gënjeshtarë nëse do u thoshim të kundërtën, ndonëse askujt nuk i pëlqen të ... Read More

E kanë në gjak mashtrimin, këto tre shenja të Horoskopit s’duhen besuar kurrë

09/10/2019

Gënjeshtrat janë pjesë e pandashme e jetës sonë, do të tregoheshim plotësisht gënjeshtarë nëse do u thoshim të kundërtën, ndonëse askujt nuk i pëlqen të ... Read More

Instrumenti 2000 vjeçar për tërmetet që mendohet se është i saktë edhe sot

25/09/2019

Në vitin 132 të erës sonë, Zhang Heng, një studiues nga Kina, i paraqiti oborrit të mbretit Han sizmoskopin e parë në botë. Rindërtimet që ... Read More

Pesë gabimet më të shpeshta që i bëni gjatë depilimit

25/09/2019

Mesatarisht gjatë gjithë jetës sonë ne shpenzojmë rreth 10.000$ vetëm për depilim. Pas kësaj shifre është e dhimbshme të mos marrim atë që duam, për ... Read More

Cila është e vërteta rreth rrezatimit 5G?

10/07/2019

Duke vënë në përdorim tregtar, shërbimet 5G do të bëhen pjesë e jetës sonë të përditshme. Megjithatë, në disa vende, të tilla si Zvicra dhe ... Read More

Pse nuk duhet ta përdorni telefonin në WC

19/06/2019

Smartfonët janë kthyer në një pjesë të pandashme të jetës sonë dhe shumë nuk i heqin nga dora as kur hyjnë për të kryer nevojat ... Read More

S4MM e quan ‘legjendë’ reperin e njohur shqiptar

15/04/2019

S4MM ka treguar se kë prej reperëve të estradës sonë e vlerëson më shumë për muzikën që bën. S4MM është ndër artistt më të pëlqeyer ... Read More

Kombëtarja kërkon trajner, De Biasi mbërrin në Shqipëri

04/04/2019

Gianni De Biasi është parë sot në kryeqytet. Ish-tekniku i Kombëtares sonë ishte nën shoqërinë e një personi të panjohur në Bulevardin “Gjergj Fishta”. Nuk ... Read More

Shkurta nuk mund ti ndal lotët kur flet për Gresën

30/03/2019

Të mërkurën, në një mbrëmje beqarie të mbajtur në Prizren, këngëtarja e njohur e skenës sonë, Shkurte Fejza, nuk mund ti ndalte lotët kur fliste ... Read More

Shkurta nuk mund ti dal lotët kur flet për Gresën

29/03/2019

Të mërkurën, në një mbrëmje beqarie të mbajtur në Prizren, këngëtarja e njohur e skenës sonë, Shkurte Fejza, nuk mund ti ndalte lotët kur fliste ... Read More

Personat që qajnë gjatë një filmi janë më të fortit nga të gjithë

28/01/2019

Gjatë tërë jetës sonë jemi mësuar t’i shtypim emocionet tona, dhe na është thënë se qarja është shenjë e dobësisë dhe arsye për turp. Por, ... Read More