Tag: sonte

Një i mitur theret me thikë në Prishtinë, dërgohet në spital (Foto)

15/05/2019

Një 16-vjeçar është plgosur nga therja me thikë, në një incident që ka ndodhur sonte rreth orës 22:00 në Prishtinë. Lajmi e ka bërë të ... Read More

Haradinaj e Thaçi lënë anash akuzat ndaj njëri-tjetrit, i bashkon iftari

13/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka shtruar sonte një iftar për nder të kryetarit myftiut Naim Tërnava dhe bashkëpunëtorëve të tij, e aty, përveç anëtarëve të kabinetit ... Read More

Policia: Vdes 70-vjeçari që u godit sonte nga vetura në Pejë

11/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se ndërruar jetë këmbësori u goditur nga një veturë sonte rreth orës 20:45, në rrugën ‘Eliot Engell’ në Pejë. Në ... Read More

Vetura godet këmbësorin në Pejë (Foto)

11/05/2019

Një këmbësor është goditur nga një veturë sonte në Pejë. Ngjarja ka ndodhur pas orës 21:00 në pjesën e qytetit te Çarshia e Gjatë, kur ... Read More

Aksident në Prishtinë, lëndohet motoçiklisti

11/05/2019

Një motoçiklist ka pësuar lëndime në një aksident komunikacioni që ka ndodhur sonte në Prishtinë. Sipas zëdhënëses së Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinë, ... Read More

Shefqet Krasniqi flet për Ramazanin dhe agjërimin (Video)

09/05/2019

Ligjëruesi në Xhaminë e Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi, është i ftuar sonte në ora 20:30 në Debat Plus me Ermal Pandruin, në RTV Dukagjini. ... Read More

Pacolli në iftarin e parë pret gjeneralin amerika timothy Orr

06/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur sonte mysafir gjeneralin amerikan Timothy Orr dhe delegacionin nga shteti amerikan i Iowa-s. Pacolli, ... Read More

Sonte në “Përballje”: Organizimi i zgjedhjeve lokale në katër komunat veriore

06/05/2019

Në emisionin “Përballje” sonte do të diskutohet për zgjedhjet që do të mbahen më 19 maj, në katër komunat veriore të Kosovës, Zveçan, Leposavic, Zubin ... Read More

Arbëreshët parakalojnë sonte në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ me veshje tradicionale

04/05/2019

Në kuadër të organizimit të Ministrisë së Diasporës për “Ditët e Arbëreshëve” sonte në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në kryeqytet do të mbahet një koncert. Fillimisht ... Read More

Këta janë emrat e estradës që po marrin pjesë në koncertin e Soni Malajt

01/05/2019

Soni Malaj sonte po mban koncert recital në Tiranë. Këngëtarja e njohur Soni Malaj po dhuron performancë mahnitëse në koncertin që po mbahet në Amfiteatrin ... Read More

Majk ‘elektrizon’ skenën në Tiranë

01/05/2019

Sonte (e merkure) po mbahet koncert me dy artistë të njohur në Tiranë. Në Amfiteatrin e Tiranës Soni Malaj po mban koncert recital, në të ... Read More

Nga koncerti recital i Soni Malajt, kështu po duket këngëtarja

01/05/2019

Ka filluar koncerti solistik i këngëtares së njohur Soni Malaj. Në Amfiteatrin e Tiranës sonte është organizuar koncert me këngëtaren e njohur Soni Malaj, shkruan ... Read More