Tag: Spalletti

Spalletti shpërthen ndaj gazetave italiane: E keni tepruar

14/05/2019

9:15 | 14 Maj 2019 09:15 | 14 Maj 2019 Kryetrajneri i Interit, Luciano Spalletti ka goditur rëndë gazetat italiane për raportimet se Antonio Conte ... Read More

Spalletti dhe Zanetti bëjnë shqiponjën, Inter-Juve ndeshje speciale për tifozët shqiptarë

29/04/2019

Spalletti dhe Zanetti bëjnë shqiponjën, Inter-Juve ndeshje speciale për tifozët shqiptarë Luciano Spalletti dhe Javier Zanetti për një ditë flasin shqip. Trajneri dhe zëvendës presidenti ... Read More

Ndoshta ju ka ikur: Momenti kur Icardi përplaset me Spallettin

04/04/2019

Pavarësisht rikthimit në formacionin startues, raportet mes Mauro Icardit dhe trajnerit Luciano Spalletti, lënë për të dëshiruar. Sulmuesi argjentinas pa veten në formacionin startues të ... Read More

Tifozët e Interit me kërkesë për klubin: Icardi të largohet sa më parë

02/04/2019

Problemet e Mauro Icardit te Inter nuk kanë të ndalur. Ndonëse trajneri Luciano Spalletti konfirmoi se Mauro Icardi do të jetë i gatshëm për ndeshjen ... Read More

Spalletti e la Icardin në shtëpi, sepse s’iu kërkoi falje bashkëlojtarëve

31/03/2019

Luciano Spalletti i ka habitur të gjithë, përfshirë drejtuesit e Interit, duke lënë Mauro Icardin jashtë skuadrës e cila do të përballët me Lazion të ... Read More

Spalletti zbulon se a do të kthehet Icardi në skuadrën e Interit

30/03/2019

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, e ka konfirmuar se Mauro Icardi dhe Lautaro Martinez do të mbeten jashtë skuadrës së tij për ndeshjen kundër Lazios, ... Read More

Spalletti: Interi ishte i tmerrshëm ndaj Cagliarit

02/03/2019

Luciano Spalletti e pranoi se ekipi i tij ishte i të tmerrshëm në pjesën e parë në humbjen e tyre në udhëtim te Cagliari. Nerazzurët ... Read More

Icardi nuk ftohet nga Interi as në ndeshjen e dytë ndaj Rapid Vjenës

20/02/2019

Në konferencën për media Luciano Spalletti tha se mundësitë që Mauro Icardi të startojë ndaj Rapid Vjenës janë të mëdha, por kjo nuk do të ... Read More

Spalletti: E vlerësoj që Icardi ishte në stadium, duhet të vinte edhe në zhveshtore

17/02/2019

Interi fitoi me rezultat 2-1 ndaj Sampdoria në Giuseppe Meazza, trajneri Luciano Spalletti është i lumtur me rezultatin, por edhe pse në stadium ishte Mauro ... Read More

Spalletti: Më duhet qartësi për Icardin

10/02/2019

Luciano Spalletti ka pasur lëvdata të mëdha për Radja Nainggolanin dhe Ivan Perisicin pas fitores së Interit ndaj Parmas, por tha se duhet që të ... Read More

Soares: Interi si një familje

08/02/2019

Cedric Soares ka folur për fillimin e tij në Inter dhe ka zbuluar se trajneri Luciano Spalletti është duke e mësuar shumë atë. Fillimi i ... Read More

Spalletti: Gjendja nuk është katastrofike, tifozët duhet ta falin Perisicin

02/02/2019

Luciano Spalletti ka hedhur poshtë raportimet se klubi është takuar me Antonio Conten, teksa kërkoi që tifozët t’ia falin Ivan Perisicit. Tensionet janë rritur te ... Read More