Tag: Spanja

Në Kosovë duan ta vrasin, në Portugali shfaqet pas 200 viteve një ari i murrmë

12/05/2019

Një ari i murrmë (Ursus arctos) i ardhur nga Spanja u fotografua në Portugali, një shtet ku kjo specie ishte zhdukur që prej fundit të ... Read More

Spanja e kthen epërsinë, shënon Ramosi

23/03/2019

Spanja ka arritur ta kthejë epërsinë në ndeshjen kundër Norvegjisë, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Mestalla”, në kuadër të Grupit F për ... Read More

Gol në ndeshjen Spanjë – Norvegji

23/03/2019

Spanja ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Norvegjisë, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Mestalla”, në kuadër të Grupit F për kualifikime ... Read More

Në Kolegjin ILIRIA po implementohet Projekti “Count Me In”

07/02/2019

Kolegji ILIRIA së bashku me disa organizata partnere nga shtetet e rajonit dhe ato evropiane si: Spanja, Kroacia, Italia, Letonia dhe Polonia janë përfituese e ... Read More

Messi dhe Ronaldo, krah për krah në ndeshjen finale River Plate – Boca Juniors?

04/12/2018

Lajmet e fundit që vijnë nga Spanja bëjnë me dije se  Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi do të marrë pjesë e finales së Copa Libertadores, ... Read More

Simbolet shtetërore, himni dhe flamuri i Kosovës do të lejohen në Spanjë, në garat ku do të jenë pjesëmarrës sportistët tanë

14/11/2018

Një lajm shumë i mirë për sportin e Kosovës sapo ka ardhur nga Spanja. Qeveria e këtij vendi ka marrë vendim që tani e tutje ... Read More

Hahn tregon kur do ta njohin Kosovën pesë vendet e BE-së

16/10/2018

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, ka thënë se Spanja dhe katër vendet e tjera të BE-së do ta njohin Kosovën kur ajo të ketë ... Read More

Formacionet zyrtare: Derbi ndërmjet Spanjës dhe Anglisë në Ligën e Kombeve

15/10/2018

Spanja dhe Anglia zhvillojnë derbin e xhiros së tretë në Grupin 4 të Ligës A, në kuadër të Ligës së Kombeve. La Roja ka qenë ... Read More

Notat e lojtarëve: Spanja 6-0 Kroacia, Asensio notën 10

11/09/2018

Spanja e ka shkatërruar Kroacinë duke e mposhtur me rezultat 6-0 në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve. ‘Furia e Kuqe’ u tregua furi, ... Read More

Spanja shkatërron Kroacinë, ‘Furia e Kuqe’ i shënon gjashtë herë nënkampionëve botëror

11/09/2018

Spanja e ka shkatërruar Kroacinë duke e mposhtur me rezultat 6-0 në Ligën e Kombeve. ‘Furia e Kuqe’ e nisi shumë mirë takimin duke e ... Read More

Notat e lojtarëve: Anglia 1-2 Spanja, Saul më i miri në fushë

08/09/2018

Spanja u rikthye për të fituar ndaj Anglisë në ndeshjen e përfaqësueseve të mëdha në Ligën e Kombeve. Skuadrat bënë një paraqitje të përafërt sa ... Read More

Spanja rikthehet nga disavantazhi për ta mposhtur Anglinë

08/09/2018

Me rezultat 2-1, Spanja ka fituar kundër Anglisë në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve, duke u kthyer nga disavantazhi prej një goli. Pas ... Read More